9a0hq u IARU HF 2016

More
8 mjeseci 3 tjedana ago #7308 od 9A7DX
Pozz svima

Ne vidim nigdje nikakav info o 9AxHQ aktivnosti u IARU HFCu ove godine.

A bogami nit sam čuo nešto od HAM om-sa. Jel se radi uopće ?!

Zna netko nešto ?

Tnx

Please Prijava to join the conversation.

More
8 mjeseci 3 tjedana ago #7309 od 9A1UN
vjerujem da je KV povjerenstvo za natjecanja to dobro organiziralo

More
8 mjeseci 3 tjedana ago #7310 od 9a6c
Pa naravno, zar se sumnja?

Obzirom na diskreciju, ne bi me začudilo da nas nakon contesta sačeka par iznenađenja, od toga da se nije radilo uopće do toga da se radilo samo s pomno odabranih lokacija, uz pomno odabran operatorski sastav bez sumnje kostimiran u pripadajuću oblekicu.

Još ako se uz to od strane organizatora, aka HRS, dobavi kakva popratna sitnica ili misaoni uradak koja će po slijeganju prašine ostat na sigurnom u smislu daljnje razrade i upoznavanja, tim bolje.

Od lutke na koncu i puppet-mastera, a bogami i njegovog frontmena sve se može očekivati, ali malo toga dočekati u ovoj predstavi...mislim, dobrog...

Glavno da se napreduje.

More
8 mjeseci 3 tjedana ago - 8 mjeseci 3 tjedana ago #7311 od 9A7DX
Drugim komunikacijskim kanalima dobio sam info da se radi.

Neka, ljepo za čut !

A sad,

Ako će se ovaj "TOP SECRET STYLE" odraziti pozitivno na TOTAL SCORE onda super, al čisto sumnjam. Tvrdim da bi SCORE sigurno bio bolji da se uključilo još neke OPse/lokacije koje se zaobišlo !?

Isto tako tvrdim da gore navedeni stil rada i nikako nemože biti produktivan, a o održivosti da ne pričam !!!

Ljudi moji, u ovom natjecanju se predstavlja HRVATSKA a ne određeni R.K., interesna skupina, ogranak, regija ili slično

Organizirat nešto na nacionalnom nivou u strogoj tajnosti......... vrhunac hahahah

Neznam ko' je kolovođa ovog projekta al svaka mu čast, ima hrabrosti

p.s. Ne nisam ljut, niti uvređen. Samo nemogu vjerovat ! 5Y ionako vjerovatno nebi ni sudjelovao, jer još ganjam WRTC, a i opekli smo se nekoliko puta, kad smo jaja otegli a drugi se zaj.

A možda i bi, ipak su nacionalni interesi preći od bilo kakvih privatnih, te nadilaze prepirke na razini pojedinaca !!!

Ili nisu ??? Više neznam !!!! Toga vjerovatno ima samo kod nas :)

Long live Croatia & who cares about menagment

Vedran, 9a7dx
Zadnja izmjena: : 8 mjeseci 3 tjedana ago od 9A7DX.

More
8 mjeseci 3 tjedana ago #7312 od 9A1UN
Neznam tko je organizator, u svakom slucaju na top rezultat se ne ide ovako.
Nadam se da bar izmedju sebe znaju ko sta radi.
Vjerujem da se jos uvijek nije doslo do toga da imamo: jedan software, kompletnu umreženost, mogucnost switchanja lokacija u realnom vremenu ovisno o prostiranju i prednostima pojedinih lokacija, te za svaki band/mode ili lokaciju interlockanu postaju sa
operatorima koji znaju kako se radi inband.

73 UN

More
8 mjeseci 3 tjedana ago #7313 od 9a6c
Po meni rezultat nije u pitanju, on će se dogoditi kakav bio da bio, ali on nije ni bitan.

Meni ovo SMRDI.

Smrdi na pokvarena jaja, u biti na pokvarene ljude bez jaja. Rekao bih da je u pozadini svega ono čemu svjedočimo već duže vrijeme, a čemu kumuje mlitavo i beskičmenjačko rukovodstvo našeg saveza.

Isključivanjem bez obrazloženja ljudi koji godinama srcem rade u našoj HQ ekipi, bez suvislog obrazloženja, ili čak ikakvog obrazloženja najbolji je pokazatelj da nešto, a zapravo puno toga, nije u redu.

Zatvaranjem vrata i dizanjem ograde oko HQ ekipe očito se žele postići neke stvari koje nemaju veze s plasmanom, ali imaju s nekim, za sada još nepoznatim ili ubrzo prepoznatim ciljevima manje skupine članova HRS.

Da sam u prilici zaroniti u računovodstvo HRS sve bi se razjasnilo u jedan dan - FOLLOW THE MONEY, kako bi reklo DUBOKO GRLO : :whistle: Da se objave podaci tko je sve odnio doma majce i dnevnice samo za lanjsku aktivnost, ove godine bi znali kud putovi vode.

Ne pratim osobito skupštinske materijale, ali ima tamo nekakva stavka vezana za nekakav softver plaćen našim novcima koji je završio negdje...i o čemu se ne govori, ne pita...

Kamo sreće da sam samo paranoičan i lupam bezveze...i da na narednoj izbornoj skupštini diskusija bude otvorena i bez ograničenja pa da konačno na glas kažemo sve što nam smeta u savezu.

Vjerujem da će već kod izbora za predsjednika biti pomalo jasno tko se igra lutkara u ovom tužnom kazalištu.

A ispričavam se svima što sam ovu sportsku temu i ovaj contest forum začinio s malo radioamaterske paranoje s natruhama politike, ali i sam naslov u pozadini po meni krije motive i opravdanje za to.

Dabogda samo bio paranoičan i u krivu :(

More
8 mjeseci 3 tjedana ago - 8 mjeseci 3 tjedana ago #7314 od 9A3AG
pozdrav svima,

evo, ja i nas još 6 iz 9A2L smo odnjeli majice, a dnevnice smo kak bi se to reklo izjeli i zapili i odradili što smo u tom trenu najbolje mogli a budemo i ove godine B) ......

da bi netko trebao ozbiljnije organizirati HQ, trebao bi, da je kroz ovih 8 godina bilo svega i svačega, od nagovaranja, do protestiranja, bilo je, ali se uvijek c'test odradio maksimalno angažirano.....

prilažem popis lokacija po bandovima ako nekog zanima.....

73 i dajte nam bodove ovaj vikend.....

Saša, 9A3AG @ 9A2L @ 9A0HQ 40m SSB
Privitci:
Zadnja izmjena: : 8 mjeseci 3 tjedana ago od 9A3AG.

More
8 mjeseci 3 tjedana ago #7315 od 9A6XX
Izgleda to dosta respektabilno.
No da se moglo objavit ranije i na drugačiji način, vjerojatno je.

Ja i dalje smatram da je IARU HF HQ odličan poligon za ugošćavanje i povezivanje ljudi (uz to i čim više početnika to bolje) prije nego sam HQ rezultat, jer da li će rezultat biti 5. ili 10. je skroz nebitno.

73,
Hrle - 9A6XX

More
8 mjeseci 3 tjedana ago #7316 od 9A4QV
Hrle, ako je rezultat u ovome slučaju nebitan, onda stvarno nije upitno tko će i sa koje lokacije raditi. 9A1IST je ove godine odustao, iz jednostavnog razloga što nam je dosta ovih HRS pizdarija. Tu mislim konkretno na HQ. Svake godine sve veći biseri.

Nemam ništa protiv mladih snaga, ali ostaviti mladce da rade HQ nakon što su se stariji operatori ispucali u prva tri sata pile-upa je neodgovorno. Uostalom rezultati govore za sebe.
Sa jedne strane imaš ekipe koje se trude, a sa druge strane mladce koji rade 20 sati na nekoliko postaja na top bandovima. Drugi se pak ponapijaju, treći ni nemaju računala na koja bi mogao instalirati sw koji je savez platio itd....

Pa kome to više treba. Naravno, ako postoji kategorija sado-mazo onda je to naša kategorija.

pozz
QV

More
8 mjeseci 3 tjedana ago - 8 mjeseci 3 tjedana ago #7317 od 9A7DX
Pozz ponovo,

prilažem popis lokacija po bandovima ako nekog zanima.....

Naravno da nas zanima (barem mene), pa predstavljate sve nas. Tnx fer info !
Odabir lokacije neću komentirat da se neki nebi uvrijedili.

Hrle ne slažem se s tobom.

Odnosno potpuno se slažem s ovim djelom da je IARU HF HQ odličan poligon za ugošćavanje i povezivanje ljudi i upravo zato me iznenadio/zasmetao ovaj "tajni" stil rada. Umjesto da se uključi što više ljudi, pozovu oni koji nemaju top setup u druge ekipe, razmjene iskustva, nauči nešto novo i to ponese doma, pa i pošteneo pojede i popije na kraju krajeva...

...ovakvim načinom organizacije HQ rada postiže se upravo suprotno što nije dobro, neću objašnjavat zašto, svatko normalan če skužit.

Isto tako, neslažem se s tobom da je HQ poligon za obuku "novih operatora". (već smo pričali o tome) Neka dođu i dobrodošli su SVI koje to zanima, ali... Zamisli si ti da 2 tjedna svako popodne upucaš u pripremu HQ setupa i onda slušaš na drugom bandu nekog početnika kako mrlja trlja ili nekog tko zna a baš mu se i neda ;)
Ima contesta svaki vikend, nek se uče u nekom drugom, a ovi kojima se neda nek nerade. No ajde bilo pa prošlo.

Slažem se u potpunosti sa Adamom i Davorom, i većim djelom ovog što je napisao 6c. Ali nemislim da se tu radi o parama ili majcama. Prije ego ili nešto treće što ja nerazumijem

Anyway:
Nadam se da će naš HQ ove godine rasturit ! Ja ću potrudit da ih odradim 12 puta, bez obzira što nose samo 1pts. A ovi na high band's nek načule uši

pozzzzzz
Zadnja izmjena: : 8 mjeseci 3 tjedana ago od 9A7DX.

Moderatori: 9A1AA9A4M9A5K
Vrijeme kreiranja stranice: 0.378 sekundi
Pokreće Kunena Forum