9a0hq u IARU HF 2016

More
7 mjeseci 1 tjedan ago #7330 od 9A4QV

9a6c napisao: Eto, gotovo...

Po rasporedu lokacija, sunčevim pjegama i onom što sam vidio u kristalnoj kugli, imam neki dojam da smo na 10 m malo ispod dva navedena sastava, ali držim palčeve da smo na ostalim bandovima nadoknadili to. Osobito tamo gdje bez sumnje imamo tešku artiljeriju, dokazano preciznu u bezbroj CQWW i sličnih war game kontestića.

Ne bije boj svijetlo oružje već srce u junaka.....
klikneš na 3830 na link compare scores, pa ubaciš u kućice S50HQ, 9A0HQ i YT0HQ i odabereš ovaj zadnji edition date i klikneš na Compare (kumpare moj :laugh: )

I onda malo proćiriš rezultatiće i pogledaš da je nešto čudno u zraku na 80ssb, 10ssb i 40cw.
Uzmeš računalnik, učitaš snimku sdr-a i "naiđeš" na really strong and wide signal sa glasićem visokog tona koji poziva CQ contest. Istina da je rate pozivanja cca 1:10 naspram 9A1UN :laugh: ali signal je tu.. naravno i rezultat je tu.

Samo ne znam tko je na kraju radio 40cw, onaj tko je uplodao podatke na 3830 je izostavio jedino taj podatak.

pozz
QV

Please Prijava to join the conversation.

More
7 mjeseci 1 tjedan ago #7331 od 9a6c
A blago meni, lako ti je kad znaš...nisan doša do SDR, ali jesan do kumpare :P

Ne znan di si čuja oti glasić, ali vidin ove brojeve i izgleda mi ka repriza od lani...
Po karti s naslovnice 40 m CW se radilo iz 9A7A.

Vjerojatno je lako sad filozofirat, ali rekao bih da nam je 20 m začudno mekano mjesto...ko bi rekao :unsure:

Kod 15m CW najbolje se vidi vrijednost južnih lokacija na 21 i 28 u ovo doba godine, ali jbg, osta samo 9A5D na nogama.

Kako, kao ni lani, nećemo od strane odgovornih osoba doznat ništa više o cijeloj aktivnosti pa ne ostaje ništa drugo nego pozdraviti mlade kolege 9A7CDZ, 9A7MIM, 9A5CKM, 9A5CPL i 9A5AEV koji su više nego dostojno zamijenili islužene veterane.

Na mladima svijet, a čini se i 9a0hq, ostaje...

More
7 mjeseci 1 tjedan ago #7332 od 9a3xv
Ajmo redom:

40cw
Radili su 9A7A, a ja sam ih greškom u slaganju liste izostavio na tom bandu. Njima sam se direktno ispričao, a vama se ispričavam ovdje! To sam uočio odmah čim sam poslao score. Napravio sam i ispravak na 3830 ali se to na žalost ne vidi jer site ne radi dobro. Molim prigovorite i njima da im site ne radi dobro. No tko radi taj i griješi - i oni i ja. :(

Glasić
Na papigi na 10ssb je bio moj glas. Cijenim Davora kao operatora, ali smatram da nisam ni ja tako loš da bi to bio uzrok "neuspjeha" na 10ssb koji je ipak nešto manji bar prema broju veza od prošle godine. Ne da mi se analizirati u povijest - sigurno ima tko će - ako ne našem vrlom siteu nađe podatke - bez obzira na identitet tadašnjeg izbornika. Tempo pozivanja sam podesio prema uvjetima na bandu s ciljem povećanja razumljivosti - znam ja i brže, a tebe Adame pozivam na dvoboj, biraj band i mod ili se ispričaj. B)

Komunicirao sam sa svim lokacijama prije, tijekom i poslije kontesta. Uvjeren sam da su svi dali svoj maksimum, no svi znamo da se može bolje. Da nije tako stao bi svijet.

Osobno ne bježim od kritike pa pozivam da nastavite prema meni i dalje - ja ću odgovoriti.

Ipak vas pozivam da razmišljate o budućnosti 9A0HQ ekipe, a ona se sigurno ne gradi neprestanim jambranjem, čekanjem svake prilike za omalovažavanje drugih i produbljivanjem jaza, pa čak ni javnom kritikom - jer ipak smo mi svi od krvi i mesa.

I da se opet vratimo na "politiku" - narod ima onakvu vlast kakvu zaslužuje, a ona bira izbornika kakvog bira. On pak bira suradnike.. ;) (Adam i Gogo će znati koga sam parafrazirao).. :P

Opet napominjem ovo je moj osobni stav i istup.

73xv
Sale

p.s. jedva čekam da vidim "novi" HRS

More
7 mjeseci 1 tjedan ago #7333 od 9a6c
Alo lipi...

A koga ti zoveš da razmišlja o HQ ekipi? Pa glavna zamjerka ovoj akciji upravo ide na način organizacije u kojoj se malo ili nimalo zna.
Jedna od aktivnosti našeg CRO CC je upravo organizacija ove aktivnosti, ali od lani čini mi se jednostranom odlukom nekog organizaciju preuzima netko drugi.
Neko suvislo objašnjenje mislim da nismo dobili.

Drugo - kad se baviš javnim poslom, budi spreman i na javnu kritiku, iznošenje mišljenja koje ti se ne dopada, čak i kad iznositelj nije u pravu. Ipak za ovo svi dajemo i neki siću.

Pratio kako tko radi, ali vidim brojeve i kad ih pridružim lokacijama, s oproštenjem - imam pravo na svoje mišljenje. Da smo pravi frajeri. čuli bi i zašto je to tako, ali to se ne događa i po meni se neće dogoditi.
Ne mislim da su ljudi tih 24 sata svirali frulu, radilo se i najmanj mi je problem, jesmo li sedmi ili osmi, ono što me zanima je zašto smo na tom mjestu i gdje su rezerve za napredak.
Komentar u časopisu na temu kako smo neke godine ostvarili ne znam kaliko bodova više ne znači ništa, ako se pri tome nismo pomakli s mjesta, a bilo bi lijepo da se to dogodi, a?

Na kraju bi rekao da je u ovoj organizacijskoj shemi plasman ostao tamo gdje je i bio, u drugoj polovici TOP TENA, ali je nestalo pozitivnog duha i sinergije, a za to sigurno nisu zaslužni oni koji njurgaju, nego netko drugi.

O tome se radi.

Slobodno me razuvjeri.

More
7 mjeseci 1 tjedan ago #7334 od 9A4QV
Evo Sale ispričavam se. Dvaput se ispričavam, u ime sebe i u ime youtube.
Poslušaj snimku sam početak videa (postavi volume na najjače).

Pa sad ako je to način kako se poziva u jednom natjecanju onda u redu, ispričavam se još jednom. I ako pogledaš, snimka je uplodana još u subotu 09.07.2016. dakle bez želje da se ukaže na takav propust već se testirala neka jednostavna oprema koja će biti zakačena na skimmer ili remote rx pa da vidim kako se ponaša u šumi jakih signala.

Evo ispričavam se da je sdr čuo ono što nije trebao.
Što se tiče dvoboja, offer accepted, preferiram cw, pa naći ćemo neki zgodni termin u budućnosti.

pozz
QV

More
7 mjeseci 1 tjedan ago #7335 od 9a3xv
A e, Šjor, nemam puno vremena za diskusiju, al srce ma navelo da se u nju uključim. Najme pustila me žena na kontest, pa sad moram vratit dug - dolaze gosti pa moram kuvat.. :).. No jel to teorija kaže da je bovša osoba X bila legitimna, a ova nova je neovlašteno preuzela vlas i kak je prije sve bilo po zakonu, a sad je silovanje demokracije.

Di se ono na kompjuteru povuče kapak oka prema dole da mi pljuneš u oko pa da shvatim..? :)

Je, ne valja izbornik - odnosno nema kila da sve to nosi i komunicira, no nije to naš osnovni problem. Naš problem je što imamo dva, tri pola koja se mijenjaju na vlasti i nijedan s nijednim ne surađuju. O tome ja drobim ovdje već par dana. Da jedan nesposobni uspije ujedinit ova tri pola oni bi se kao pravi xebači već sami dogovorili. No tu ti je moj Šjor problem ego. Tako da mi svi dobronamjerni pik zibneri trebamo zajedno poradit da to suzbijemo i krenemo u nove pobjede.... la la la..

Zato i ja jedva čekam da se rodi nova vlast koja će iznjedriti novog izbornika - no i nisam baš neki optimist, ali svejedno radim u HQ kao i dosad u iščekivanju Godota - no ako me vi budete tu, pa makar i nehotice dezavuirali dići ću i ja ruke (baš će biti neka šteta rekli bi moja dva frenda iz ovog hobija).. Zato vas pozivam da pazite što pišete. A nisam ja jedini pik zibner koga nesmotrene usporede s gordim opovima mogu povrijediti, da ne ponavljam onu o krvi i mesu.

73xv
Sale

p.s. odo kuvat
e da, a da otvorimo temu izbora, kandidatura itd. ili je još prerano. postoje li prijedlozi?

More
7 mjeseci 1 tjedan ago #7336 od 9a3tr
Sale nema problema kao što sam napisao u mailu to ni gajba nemože oprati :laugh: i svaka čast na organizaciji i trudu oko mreže koja je s 12 računala radila izvrsno.Što se tiče 40 cw izbor je bio logičan s obzirom na drvo SOSB u zadnjem cq ww 2015 cw a u zadnje 2 godine sveukupno 4 drva s 9A7A lokacije SOSB no uključili smo mlade snage poput mene 3TR :laugh: i lp pa ta kombinacija i nije najbolje funkcionirala na 40m kao što kažu statističari.Malo sam zaboravio telegrafiju pa sam počeo raditi tek oko pola noći tad je proradilo srce vatreno,to najbolje zna Saša 3AG vidlo se u mreži.Na žalost morali smo raditi i 14 cw što nikako nije logično pa nam je zato on bio malo mekan,inače nam je tvrd, no nije imao tko preuzeti pošto svi čekaju drugi HRS, još samo fali da počnemo 9A napuštati zbog HRS-a i izbornika.Nadam se da imam reputaciju za sudjelovanje i u novoj ekipi bez obzira na izbornika jer imam nekretninu u Istri i u Zagorju možda do onda kupim nešto i u Dalmaciji.
Eto toliko a sad prepuštam vrsnim takmičarima da završe raščlambu i ukažu na još koji propust spreman na javnu kritiku a mogu vratiti kune i majicu koja mi lijepo stoji.

73,TR

NKZ

P.S. Ja sam samo igrač i nemam srca odbiti izbornika ma tko on bio kad se igra za reprezentaciju i uvijek dajem maksimum :P

More
7 mjeseci 1 tjedan ago #7337 od 9A1UN
ispravak netocnog navoda, Nismo svi cekali novi HRS.
npr. sa nase lokacije nije nitko radio niti je itko znao da se radi dok Vedran nije ovdje postao.
OK prihvacam da izbornik moze odlucit da nismo za repku, btw tko je izbornik?

More
7 mjeseci 1 tjedan ago #7338 od 9a3xv
@UN - Svašta ima na ovom svijetu.. :silly: Moje daljnje razmišljanje prelazi okvire javnog prostora, pa ću ga i jednoj i drugoj strani priopćiti uživo.

@TR - hvala na (po)dršci iako je samo 14 i meka do ponoći.. Gajba za isprati grijehe nije prevelika cijena.. :P

@QV - Adame sad shvaćam što si htio reći - osobno smatram da je varijanta rada s mladima u ovoj ekipi moguća, pa čak i poželjna ali ju treba unaprijed obznaniti i dogovorit kako bi svi toga bili svjesni. Pritužbe na to sam čuo još tijekom kontesta. Glede dvoboja ćemo se dogovoriti.

Over and out!
73xv

More
7 mjeseci 1 tjedan ago #7339 od 9A7DX
Pozz

Uz ovo što je jasno - da smo pushiona na 3.5ssb 7cw 28ssb. Slabi smo mi i na 3.5cw, 20cw a još zanimljivije na 20ssb gdje smo imali setup da se usereš. A na 160m recimo imamo 9hq-a manje od slovenaca, a zona najviše. Znači dokućili smo mi, al nam se nije baš dalo skupljat.

Sale, za vas ništa nekažem radili ste kolko ste mogli i s čim ste mogli, ali nevjerujem u ovo da su svi dali maximum. zato jer sam proveo 24 na BANDu i čuo šta se dešava.

Pohvale za 9A5D ! Dečki su primjer kako se radi. Nemaju čuda i nebesa al svaki put odrade odlično. Jbg, nemogu svaki put imat dobar skip, ima tu izgleda još nešto !
Dobro je Adam napisao

Ne bije boj....

Vinko

Na žalost morali smo raditi i 14 cw što nikako nije logično pa nam je zato on bio malo mekan, inače nam je tvrd, no nije imao tko preuzeti pošto svi čekaju drugi HRS

Kao što ti je Davor napiso, nije istina da čekamo, niko nas nije ništ ni pito. Uostalom ako ste sumnjali u moguće smetnje 7/14, rekli izborniku, i on osto gluh na to onda jbg.

Uostalom,
Nije problem u rezultatu uopće, nego u načinu organizacije, komunikacije, obavještavanja i općenito odnosa unutar naše male zajednice. Sale, neznam koje su to 3 struje, nepoznam situaciju na političkoj RA sceni, znam samo tko je predsjednik, ali vidim da tu nešt neštima, barem kad je HQ u pitanju.

Tko god pokuša uvesti pozitivne promjene ima moju podršku. Bio to Marko, Pero, Stanko ili Janko. Nemam problema s nikim komunicirat, nisam egoista i voljan sam raditi na tome te 3 struje postanu jedna na sveopće zadovoljstvo (pretpostavljam)

Krešo, congrats za uspješan test programa
Sale, congrats na otvorenosti i dostupnosti, cjenim to i znam da nisi ti kriv
6C i 4QV: dobri ste :)

Pozz ostalima i nadam se da će se iz ove diskusije iizrodit nešto dobro

zz, 7dx

Moderatori: 9A1AA9A4M9A5K
Vrijeme kreiranja stranice: 0.549 sekundi
Pokreće Kunena Forum