9a0hq u IARU HF 2016

More
10 mjeseci 2 tjedana ago #7340 od 9a6c
9a6c replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
Vrag će se crni izrodit ka i obično. Samo će neko obisit nos, bez obaveze da se upiše na tečaj za kontrolu ega...

Volio bih da sam uspio pohvatati sve konce TR posta, ali kao i obično, to nije za svakoga.

Osobito u kontekstu smajlića iz završne rečenice: Ja sam samo igrač i nemam srca odbiti izbornika ma tko on bio kad se igra za reprezentaciju i uvijek dajem maksimum :P

Mogu samo potpisat sve što je Vedran napisao, a ne vidim zašto je problem reći ili nedajbog priznati kako nešto nije odrađeno po očekivanju. Pa ne bi bio smak svijeta :blink:. A možda i bi?

Cijela je poanta u tome da svi mi od srca želimo da naša HQ posada odradi najbolji mogući rezultat i kad se na nekom opsegu pokaže deficit, pa normalno da se čovjek upita zašto i ima li prostora za poboljšanje. Izbor lokacija svakako je izvršen na temelju prethodnih rezultata koji nipošto nisu minorni i baš zato biva intrigantno što se dogodilo.

O čemu osim izjava kakve uvrijeđene veličine :evil: ili škripanja zubićima u pozadini nećemo ništa saznati. I to je OK - to smo mi.

Nema kod nas u državi lokacija na svakom uglu, ako ih je pet pravih puno je. Jasno da u takvim uvjetima nismo u poziciji ugroziti vječne prvake, ali baš zato ono što imamo trebalo bi iskoristiti optimalno i organizaciji ovog projekta pristupiti na posve drugi način.

Kad sam jedini put radio za HQ s Korčule, lijepo sam napisao zašto nismo napravili više iako smo bili na bandu, imali antene i snagu. Šta je tu problem?

Ipak sam dobio mail s visokog mjesta da se ostavim HFTA analiza na forumu, hehehe...

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

More
10 mjeseci 2 tjedana ago #7341 od 9a3tr
9a3tr replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
7DX lako je biti kapetan nakon bitke....

Inače ako uspoređuješ S5 i nas i pričaš o pušioni onda bi se Robi i Vito S57AW/S56M @S50G trebali zapaliti a i sused Dragec S59A nije se naradio na 21 a vjeruj mi dobri su ops. i imaju setup bolji od tvog na 21 koliko znam,mislim da je Robi odnesel i drvo 2015 na 21 SOSB.Što se tiče organizacije jest pušiona kao što ti kažeš no ne lupaj po ljudima koji su se 24 sata pržili na +35 i ostvarili solidan rezultat..Uostalom eto izbora javi se za KV menagera imaš priliku promjeniti puno toga mlad si i potkovan svježa krv je uvijek dobrodošla.Kak je krenulo teško da se iz ove forumske diskusije može nešto dobro izroditi zato sam ja QRT.Ostalo u živo sa slikom je kvalitetnije i nemoj mi kaj zameriti.

6C stvarno bi bilo dosadno bez tebe :laugh: ima ona svakom loncu....i vjeruj nema ega radili smo manje ili više uspješno bez obzira na izbornika bivšeg i sadašnjeg ako smo bili pozvani.Ajde sad ti završi jer znam da nećeš moći odoljeti :laugh: ja sam QRT.

73,TR

More
10 mjeseci 2 tjedana ago #7342 od 9A3AG
9A3AG replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
Evo da se i ja javim,

mi odradili. Imali problema sa FT-1000MP u kombinaciji sa OM-2500 (kada pustim pedalu, PTT otpušta ali prijem se ne vraća, sami tihi šum) i to taman po noći kad krenuli USA. trebalo nešto vremena za dovuć IC7600 i onda idemo dalje.... Mislim da smo tu izgubili 50-75 veza, no što je tu je....Za malo bolji iskorak, svakako bi trebalo voziti u dva pravca paralelno.....

Gledajući ono što je do sada od prijavljenih objavljeno, tu smo negdje po plasmanu u prosjeku proteklih 8 nastupa....

U prilogu stavljam par grafova koji ukazuju da je prerano za drvlje i kamenje (kojeg po meni na račun samog nastupa ne bi trebalo ni biti) gdje se vidi da smo sa uvjerljivo najvećim rezultatom bili 9, dok smo koju godinu prije sa 6M bodova manje ostvarili najbolji plasman.

Da se to sve moglo i trebalo bolje organizirati i iskoordinirati, trebalo je. Da je možda pokoja lokacija mogla biti iskorištena a nije jer nitko o tome nije na vrijeme vodio brigu, je.

Da sam se u ovih godina naslušao tko pod kim neće, jesam, no za bolji plasman 9A0HQ ekipe bi zbilja trebali oni koji hoće i mogu staviti svoj ego na stranu i pokazati da žele vidjeti 9A0HQ u top 5 gdje nam je možda i mjesto.

Meni ne bi bio problem biti inband nekome na 40m ako se pokaže da je to potrebno.

Kao što je napisao Vinko, mi smo samo igrači koji vole ovu igru.....

73 iz Ludbrega

Saša, 9A3AG @ 9A0HQ 40m SSB

P.S: ako je netko imao sličnih problema sa FT-1000MP, bi bili zahvalni na savjetu kako riješiti problem

More
10 mjeseci 2 tjedana ago #7343 od 9A5K
9A5K replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
Bez ikakvih političkih primisli, nekih struja, kritika ili tome slično, da me se krivo ne shvati, unaprijed se ograđujem, tim više što u HQ operacijama ne sudjelujem još od 2012. godine.

Kad ste se već uhvatili nekih statistika, umjesto da se uspoređuje vlastiti broj veza i bodova, koji je osim po lokacijama i operatorima itekako ovisan o propagacijama i aktivnosti određene godine, mislim da je za zaključiti koliko je rezultat dobar, te da li raste ili pada, ipak zgodnije pogledati koliko taj rezultat vrijedi u odnosu na prvi EU HQ u istoj godini, naravno po final score, a ne po claimed, jer i to itekako utječe na konačni plasman.

Pa to onda ispadne otprilike ovako (po final score i godinama unatrag do 2015-2008):

Za 2016. godinu će se podaci vidjeti tek kad se obrade rezultati.

S druge strane, iz prijavljenih rezultata po 3830 za sada, da se zaključiti da S50HQ rezultat varira vrlo malo u zadnjih 5 godina, tj. od nekih 20.081M bodova pa uglavnom do 20.643M s izuzetkom 2014. godine i 21.699M bodova.
Kod 9A0HQ je ta oscilacija cca 6.5M bodova, tj. od 17.666M iz 2012. godine do 24.105M iz 2014. godine, s tim da je tendencija pada 2-3M u zadnje 3 godine (2014-2016).

Prepuštam svakome da zaključi što želi iz navedenog, a ne mora i ništa, jer ipak, statistika je na kraju samo skup nekakvih brojeva.

I samo mali info što se tiče mreže i spomenutih 12 stanica, čisto usporedbe radi.
U razgovoru u FHN sa dijelom DA0HQ ekipe, koliko sam ih shvatio, oni imaju i do cca 60 stanica u mreži.
Kod nas je bilo nekih 15-20 maksimalna brojka, iz vremena 2009-2010, ako se dobro sjećam.

73,
9A5K

ZAGORJE UNITED
Powered by gemišt
Kaj nam pak moreju??!!
NKZ
Privitci:

More
10 mjeseci 2 tjedana ago #7344 od 9A4QV
9A4QV replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
Krešo pozz,

mislio sam ranije odgovoriti na statistiku 3AG ali mislim da feedback ne bi bio pozitivan pa sam odustao. Evo sad kad si i ti vidio da ona statistika nema baš neke veze jer je najveća varijabla u svemu tome propagacija onda da dodam da bi po mom mišljenju statistiku trebalo bazirati na rezultatima naših susjeda. Dakle kroz godine usporediti rezultate po bandovima i modovima sa S50HQ, E7HQ, YT0HQ sto bi dalo malo realniju sliku.

Naravno i to neće biti baš precizno jer ne znamo da li su susjedi mijenjali lokacije za pojedine bandove što ima utjecaja pogotovo na 15 i 10m.

Čudi me samo kako nemamo jednu postaju na jugu koja bi radila 10m. Pa HQ kontest je uvijek u vrijeme sporadika, a lokacije skip je puno kvalitetniji sa juga neko sa Slovenske granice. Uostalom YT0HQ je na tom bandu bolji od nas upravo zbog toga. Jedan 5-6el beam na 6m cijevi i kw je sasvim dosta za taj band kod es otvaranja koja su redovita.

Ako pogledamo koliko Njemci naprave qso-a na 10m onda možemo znato koliko tih posatajaima u Eu, pogotovo u Njemačkoj na 10m.

Mreža je posebna priča...Ako se dobro sjećam, prošle godine smo se dosovce naguravali jer nije bilo mjesta za više od 15 postaja. Imali smo dvije lokacije za 10m cw ali postojala je i treća koja je nažalost bila off upravo zbog nedostatka kapaciteta mreže...

No,bit će bolje, valjda B)

More
10 mjeseci 2 tjedana ago - 10 mjeseci 2 tjedana ago #7345 od 9A7DX
9A7DX replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
3TR:

7DX lako je biti kapetan nakon bitke....

Slažem se

Inače ako uspoređuješ S5 i nas i pričaš o pušioni onda bi se Robi i Vito S57AW/S56M @S50G trebali zapaliti a i sused Dragec S59A nije se naradio na 21 a vjeruj mi dobri su ops. i imaju setup bolji od tvog na 21 koliko znam,mislim da je Robi odnesel i drvo 2015 na 21 SOSB.

Stoji osjetio na svojoj koži, nema problem priznat kad je netko bolji

Što se tiče organizacije jest pušiona kao što ti kažeš no ne lupaj po ljudima koji su se 24 sata pržili na +35 i ostvarili solidan rezultat..

Ne lupam ja po nikome. Nego čisto komentiram rezultat u odnosu na ostale nama blizu. Da se razumijemo nije to loš rezultat. Ali za naciju koja ima najjaču M/M i među najjačim M/2 i M/S ekipu u EU, od čega su ovai M/M i M/2 sudjelovali, dozvoljavam si da neke rezultate okarakteriziram kao "pušionu" odnosno neke kao "slabe", sorry ako te to smeta

A da ste se pržili na +35 čist sumnjam. Da ste kopali krumpir ili brali kuruze žalio bi vas ovak vas nežalim ni malo. Sjedio sam i ja 24h, bilo mi vruće al mi bio i gušt pa ne kukam

Uostalom eto izbora javi se za KV menagera imaš priliku promjeniti puno toga mlad si i potkovan svježa krv je uvijek dobrodošla.

Vrlo radu ču pomoć na bilo koji način bilo kojem novo/staro izabranom ukoliko to zatraži. Daleko sam od zbivanja, mislim da nisam top materijal za frontmena

Ostalo u živo sa slikom je kvalitetnije i nemoj mi kaj zameriti.

Slažem se 100% Nemoj ni ti

3AG:
Svaka čast. Korektno pošteno i na mjestu. Isto tako mi nebi bio broblem bit inband nikome

5K:
Bravo Krešo. Daleko najmjerodavnija statistika do sad.

60 lokacija Jbt ?! Nije ni čudo da imaju tolko Q svugdje. Oni da se međusobno odrade sa tih 60 lokacija na svim bandovima već imaju veza ko neki slabji HQ :)

p.s. Mislim da je ovo već veliki iskorak prema napred u pogledu transparentnosti. izgleda ipak neke koristi bude od ove rasprave

Živi bili, Vedran, 7dx
Privitci:
Zadnja izmjena: : 10 mjeseci 2 tjedana ago od 9A7DX. Razlog: slika

More
10 mjeseci 2 tjedana ago #7346 od 9A3AG
9A3AG replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
pozdrav svima

statistika koju sam jučer postavio ima za cilj pokazati kolike su oscilacije rezultata, a plasman uvijek tu negdje....

Uzeo sam si malo vremena i napravio usporedbu na temelju dostupnih 3830 prijava i službenih rezultata. Bilo bi točnije da postoje i ovi koji fale ali što je tu je... ako ih netko negdje nađe nek mi ih pošalje.....

Samo smo jednom imali najveći broj veza na nekom bandu (2008 15m CW) dok u ostalim slučajevima ispada da smo ispod prosjeka :(

Eto...malo za vidjet, malo za razmislit.

Možda da KV manager nekom da povjerenje da to odradi kako treba i na vrijeme. Srećom ima u HR dovoljno lokacija i zainteresiranih ljudi samo treba na vrijeme i sa voljom krenuti u organizaciju. Ne radi se priprema ovakve akcije 2-3 tjedna prije c'testa i pri tome je najvažnija stvar koje će boje biti majice.... Ima tu puno posla za odradit....

U svakom slučaju, kad ovako pogledam rezultati, vidim da i nismo tako loši na 40m SSB B) ali definitivno bi bilo bolje sa pokrivena dva smjera istovremeno..... tko zna, možda do godine (ako budemo živi i zdravi i netko nas kontaktira) :_)

73 svima iz Ludbrega

Saša, 9A3AG
Privitci:

More
10 mjeseci 2 tjedana ago - 10 mjeseci 2 tjedana ago #7347 od 9A1UN
9A1UN replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
Kad smo već kod statistike, a uzeli ste S50HQ kao HQ sa najmanjom varijacijom.
Razlike u odnosu na njih na band modu odradjenom sa 9A1P

9AxHQ vs S50HQ

2008. 15 CW +815 qso
2009. 20 CW +463 qso
2010. 15 SSB +286 qso
2011. 20 CW +157 qso
2012. 20 SSB +151 qso
2013. 20 SSB +287 qso
Zadnja izmjena: : 10 mjeseci 2 tjedana ago od 9A1UN.

More
10 mjeseci 2 tjedana ago #7348 od 9A5K
9A5K replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016

9A3AG napisao: Možda da KV manager nekom da povjerenje da to odradi kako treba i na vrijeme. Srećom ima u HR dovoljno lokacija i zainteresiranih ljudi samo treba na vrijeme i sa voljom krenuti u organizaciju. Ne radi se priprema ovakve akcije 2-3 tjedna prije c'testa i pri tome je najvažnija stvar koje će boje biti majice.... Ima tu puno posla za odradit....

E moj Saša..
Pa zar ovo već nije dodijeljeno nekom drugom, ali KV manager tjera po svom i nikome ništa?

I onda se poslije svi skupa čude kao puran glisti jedno tjedan-dva i nakon toga muk i tišina do iduće godine kad netko tjedan dana prije contesta pita hoće li HQ uopće raditi?
A svi koji su radili osjećaju se da ne kažem kako.
O tome tko je dao maksimum, a tko ipak baš i nije, više znate sami, ja ne bih komentirao niti kritizirao bilo koga, ali s obzirom na lokacije i ekipe koje su radile, kao što Vedran kaže, za očekivati je ipak bilo puno više, tim više što su u nekim drugim contestima odnosi snaga na istim bandovima sasvim drugačiji.

Što se tiče Sašine statistike, sve to stoji, ali bi bilo zanimljivije vidjeti odnose nakon što se izbace veze sa stanicama iz iste DXCC, gdje neki HQ-ovi značajno odskaču, pogotovo na nižim bandovima, dok je taj postotak kod našeg HQ vrlo mali.

73,
9A5K

ZAGORJE UNITED