CQ WPX CW 2013...

More
4 godina 2 mjeseci ago #5841 od VE3ZIK
VE3ZIK created the topic: CQ WPX CW 2013...
Moj omiljeni kontekst uz RDXC...

DK8ZZ ce u bitku za odbranu #1 u T/S LP na 40m... cilj je ovog puta 2M+ poJena.

:laugh:
Prosle godine nisam radio 4 sata u noci sa subote na nedelju jer sam u ponedjeljak putovao u E7/9A/YU...

Cujemo se u WPX CW.

Life is too short for QRT

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

More
4 godina 2 mjeseci ago - 4 godina 2 mjeseci ago #5842 od 9a6c
9a6c replied the topic: CQ WPX CW 2013...
Iako moje najave nisu baš osobito pouzdane, mogli bi se lako naći u istim loncu :)

Iako bi ja radio HP, samo još nisam načisto odakle, tj mogu iz kuće,a mogu i iz JN73WS. Prošla aktivnost s vertikakom me nije baš bacila u trans pa ćemo ovaj vikend vidjeti u čemu je problem...

Jasno, i ako u međuvremenu uspijem postići nekakvu sinergiju između laptopa, uređaja, linearca i interfejsa...Za sada funkcioniraju kao neprincipijelan koalicija...Samo za sebe sve radi, ali kad ih udružiš, neće...Rezultat svega za sada je izgleda usb convertor za smeće, naočale isto (sjeo na njih...)...

ZIK - malo sam ti čeprkao po logu i čini mi se da je ta pauza bila nešto manja, ali dobro:-))) Dobro mi je došao kao orijentir...
Zadnja izmjena: : 4 godina 2 mjeseci ago od 9a6c.

More
4 godina 2 mjeseci ago #5843 od 9A5K
9A5K replied the topic: CQ WPX CW 2013...
Lako je vama tako...

Ja čekam da Ivo najavi svoju kategoriju, pa ću ja onda svoju.. :whistle:

Na kraju, uvijek mogu u istu kategoriju kao GG: odustao dan prije contesta... :evil:

73,
9A5K

ZAGORJE UNITED
Powered by gemišt
Kaj nam pak moreju??!!
NKZ

• 9A1AA
  • 9A1AA's Avatar
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
4 godina 2 mjeseci ago #5844 od 9A1AA
9A1AA replied the topic: CQ WPX CW 2013...
E kad bi Ivo znao kategoriju u kojoj će raditi ove godine :unsure:
Ako budem išao u SB onda će to biti na 80 ili 20 metara HP a ima neka mogućnost da budem na 40m T/S ....samo radi mog zeme i druga iz 9a0d teama :P

More
4 godina 2 mjeseci ago - 4 godina 2 mjeseci ago #5845 od 9a6c
Samo se vi igrajte vatrom... I meni je palo na pamet da odaberem kategoriju u kojoj sam inače nepobjediv i daleko ispred svih, ali dosadi stalno biti prvi :P

SOSB40HP(T/S) logičan je izbor za nas sirotinju sa zeru snage i par metara žice. band je dosta živahan, na dane ;)

Ovaj vikend održat će se predkontestne duhovne vježbe na Prvom tradicionalnom susretu bivših i ražalovanih managera, urednika i podupirućih pojedinaca, nakon čega ćemo svi biti puno pametniji, osobito, ako se uspijemo vratt doma u komadu :silly:

More
4 godina 2 mjeseci ago #5846 od 9A5K

9a6c napisao: Ovaj vikend održat će se predkontestne duhovne vježbe na Prvom tradicionalnom susretu bivših i ražalovanih managera, urednika i podupirućih pojedinaca, nakon čega ćemo svi biti puno pametniji, osobito, ako se uspijemo vratt doma u komadu :silly:

A kako prvi i odmah tradicionalni?
I što znači zarez ispred, a što iza osobito... i tako to..

I nego, kako možeš biti u WPX-u SB40 u T/S kategoriji?
Jel to znači da se treba imati tribander za 20/15/10 iako radiš samo 40m ili može i bez njega?.. :P

ZAGORJE UNITED
Powered by gemišt
Kaj nam pak moreju??!!
NKZ

More
4 godina 2 mjeseci ago - 4 godina 2 mjeseci ago #5847 od VE3ZIK
VE3ZIK replied the topic: CQ WPX CW 2013...
Samo vi u T/S, ali HP, pse :woohoo:

GG reodvno tuche DXove na 40m, check dxsummit i ostale clustere, vise veza je uradio u zadnje vrijeme na 40m nego u zadnjih 5 godina... :)
Nemam pojma kolika je bila pauza, ali zbog te pauze mi je onaj Rumun pobjegao u #1 LP inace bih i njega otresao... :)
microHAM rjesava sve probleme povezivanja laptopa, PA, CW, cluster, CAT...
ps. Nadam se da u subotu vece nece biti pile upa na 40m previse, valja gledati kako dortmund dere Bavarce :evil:

ps evo i ja gledam po prvi put svoj log u SH5... Jeste pauza bila mala ali znam da su tad ameri isli dobro... Ali je glava vukla ka stolu kao luda :)

Life is too short for QRT
Zadnja izmjena: : 4 godina 2 mjeseci ago od VE3ZIK.

More
4 godina 2 mjeseci ago - 4 godina 2 mjeseci ago #5848 od 9a6c
Ma daj, nemoj ti nama... jedva sat i po...ajde sad... Ali imao si i malo duže pauze u toku dana...iako tu nisi ništa izgubio..

Za pohvalu je što ti je score bio bolji od nekih koji su bili HP, ali oni su ipak imali manje radnih sahata...

Pauza je bila prevelika pa sad nastojim pohvatati sve točkice i crtice, prosjek mi je 50 veza na dan i to svaki dan...izbor banda je uvjetovan pristopjnom antenom i pojačalom.

trenutno je u pogonu novo koje radi sasvim OK, daje 1300W out, ali ćemo ga držat an 1000 da se ne pati.

Za pravilan izbor i raspored točaka i zareza trebali bi se obratiti koklegi koji se ovdje ne oglašava, ali zato ima puno toga reći na drugom mjestu B)
Za naše zareze ipak ćemo se dogovorit na licu mjesta.

PS - Krešo ne zaboravi TAKTIČkI PRIRUČNIK ZA LJETNA KV NATJECANJA ;)

More
4 godina 2 mjeseci ago - 4 godina 2 mjeseci ago #5849 od 9A5K
Ja mislim da se to treba raspraviti na tim em prvim em odmah tradicionalnim susretima.

Nego, hoće biti kakvih predavanja na dnevnom redu?
Neki edukativni sadržaji i tako to..

Npr. kako zasaditi maslinu u tri poteza?
Pa onda, zašto maslina ostane neubrana?
Ili nešto više u orijentacijskom stilu, tipa jel se vidi s ponistre Šolta?...
I tako to... :silly:

Da ne budemo kažnjeni od moderatora, glede možebitnog offtopica, može i jedna od tema biti kamo okrenuti vertikalku na 40m u WPX CW?
Ili, koja je razlika između jednog i dva radijala na vertikalki?
I slične teme, više naučnog karaktera.

73,
9A5K

ZAGORJE UNITED