CQ WPX CW 2013...

More
4 godina 2 mjeseci ago #5852 od 9a6c
9a6c replied the topic: CQ WPX CW 2013...
9A6 će bit hit multiplier 2013 godine ;)

Malo je nezgodno noćom trčat po dvorištu s radijalima, pametniej će biti razapet nekoliko komada u strateškim smjerovima djelovanja pa kako bude.

Jedna od tema na Prvom tradicionanom susretu svakako će biti pozitivan upliv broja radijala na možebitnu efikasnost pravilno usmjerene vertikalke naročito s aspekta broja prefiksa :unsure:

Inače je s jednim radijalom izmjerena impedancija od 55 oma+j0, znači s više radijala trebala bi opadati.

Snaga je za sada postojana , a za masline ćemo se dogovorit :laugh:

INače, orjentacije radi, s ponistre se vidi ZIKova rezidencija u JN73WS, QRB 1300 m.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

More
4 godina 2 mjeseci ago #5853 od 9A6XX
9A6XX replied the topic: CQ WPX CW 2013...
triba 9A6 držat rijetkim, zato ja ove godine s ostalim mamlazima 9A33 :-)

ali za članove CroCC dajemo ekstra 9A6 i 9A40 ;-)

73,
Hrle - 9A6XX

More
4 godina 2 mjeseci ago #5854 od 9A5K
9A5K replied the topic: CQ WPX CW 2013...
A e... kod mene na lageru 9A28... Mogao bi biti aktivan u wpx cw.. ;)

ZAGORJE UNITED
Powered by gemišt
Kaj nam pak moreju??!!
NKZ

More
4 godina 2 mjeseci ago #5859 od 9a6c
O, mladići...šta se događa :huh:

Ovde pripreme teku po planu...Antene su ispitane prošli vikend i situacija je pod kontrolom...OM1400 radi kao urica, prede ko mica-maca...svako jutro ga malo rastrčim na 40 m...

Upogonio sam i nekakav softver koji za sada čak i radi kako treba, možda izdrži i cijeli contest, tko će ga znati...Čak mu i PTT radi, nevjerojatno :ohmy: I kuca CW?

Na lokaciji ćemo još namontirati LP filter da se en bi susjedima nešto pričinilo, a za svaki slučaj nosi se i nekoliko clip-on ferita za suzbijanje nemilih pojava prilikom predaje, jer je napajanje antene oko 5-6 m od uređaja, kroz prozor se gledamo...

Daklem, ako ne padne nebo na zemlju, eto mene na 40 m u T/S HP UNASS diviziji.

More
4 godina 2 mjeseci ago #5860 od VE3ZIK
VE3ZIK replied the topic: CQ WPX CW 2013...
Ja pratim reversebeacon, trenutni reper mi je GoGo 9A6C koji je redovno oko 7.010 i trenira li trenira... :-)
Uglavnom, pripreme teku kako teku :-)

- vikend sam za WPX slobodan, cak i petak prije kontesta;
- oslobodjen svih obaveza taj vikend;
- software se redovno upali, pusti da kratko da radi i ugasi, podmazuje, skida poslednji master.dta;
- Poslic oko antene ostavljamo za petak; gvozdje se kuje naravno kad je vruce. :-)

Za one koji su online, bicu na skype tokom kontesta, pa javite se :-) (za one koji me nemaju na skype, zik-ve3zik) .

Let the Contest begin!

Life is too short for QRT

More
4 godina 2 mjeseci ago - 4 godina 2 mjeseci ago #5861 od 9a6c
A ja lipo govorin, samo niko ne viruje - radi se, sprema se...

Uplatio sam koncesiju na 7010 i na 7026 pa kako bude...Ali kakve sam ja sreće u subotu će bit overbooking-a B)

Plan je u petak stići oko 16.30, na brzinu uspraviti vertikalac i nategnuti radials, napeti IV za 40 i malo se zabaviti po imanju, a onda nastojati mrknuti do 01.30 MEZ kako bismo svježi i razdragani potrčali u susret proljeću :P

Za OM1400 se više ne brinem, radi to bez problema, nemaš ga ni čuti ni vidjeti.

Neću bit na internetu, jerbo ga tamo nema, a ionako nisam ASS pa me nije ni briga, dovoljno problema imam i za pohvatati sva slova po laptopu, a osobito INS. Samo mi još fali Skype.

Bit ću na bandu :evil:
Zadnja izmjena: : 4 godina 2 mjeseci ago od 9a6c.

More
4 godina 2 mjeseci ago - 4 godina 2 mjeseci ago #5862 od 9A1UN
9A1UN replied the topic: CQ WPX CW 2013...
Vidjet ces kako nesto sto izgleda mocno van contesta postane...
Bit ce dobro ako bude overbooking samo do 7040

Sukladno Murphyevom zakonu, SSN opada i vjerovatno ce past jako nisko do vikenda.
Uz to malo aurore taman da pokvari raspolozenje

73 UN

edit: sad sam pogledao stero B satelit od NASE pa izgleda da ce se ipak neka manja skupina
pjega izrotirati do nase strane do vikenda. Taman kad ove sta su sad vidljive sve nestanu. ssn 80-100 po meni
Zadnja izmjena: : 4 godina 2 mjeseci ago od 9A1UN.

More
4 godina 2 mjeseci ago #5863 od 9a6c
Ma znam ja da će bit gužve i galame, bolje da je tako, ostat će i nama malima bar koji kHz.

A pjege i aurora neka rade svoje, to je bitno vama koji šiljite po svim bandovim, meni kao SOSB bit će kako bude, jer band ionako ne mijenjam.

Ovo je više kao autougestija, da ne rečen "think positive"...i da se konkrencija malo razmrda da nam bude veselije.

Pa nas bude dosta, može na kraju i bez mene B)

GG

More
4 godina 2 mjeseci ago #5864 od 9A6XX
9A6XX replied the topic: CQ WPX CW 2013...
sve će se preživit, samo da ne bude kišovito.. ovo je jedini pravi proljetni kontest kad nije ni prevruće ni prehladno.. idealno za roštilj i druženje...

73,
Hrle - 9A6XX

More
4 godina 2 mjeseci ago #5866 od 9a6c
Ma opet mislin - uređaj radi, OM1400 radi, antene rade, lapptop radi, čak i ruševni softver radi, zbilja ne vidinš ta bi još sad tribalo dizat galamu u subotu i nedilju?

Glavno da ne bude kiše pa da možemo lipo poć bacit tunju :P

Vrijeme kreiranja stranice: 0.340 sekundi
Pokreće Kunena Forum