WPX CW 2015

More
2 godina 2 mjeseci ago #7041 od 9A7DX
9A7DX created the topic: WPX CW 2015
Nitko ništa ?

Ajde da se prebrojimo, tj. rezerviramo PFXe :p

Kod mene za sad najizglednije SO AB LP kao 9A5Y

Za sad bez 2 rotatora (20m,10m), bez BVGs, sa pola radijala za 80 i sl. ... Ako još nešto crkne u međuvremenu odnosno bude zaj. ode u SB21

zz

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

More
2 godina 2 mjeseci ago #7042 od 9A6TT
9A6TT replied the topic: WPX CW 2015
Contest kao contest necu raditi. Nisam jos na tom nivou. Al ako netko cuje da ga poziva 9A5RPZ molim ga da uspori kucanje da uhvatim broj a ja cu se potruditi da ispravno iskucam broj. Vise od 10 20 veza mislim da ne necu napravit. A sve sto napravim je pobjeda u mom slucaju i ide kao checklog.

Best 73 and GL

Ivan

More
2 godina 2 mjeseci ago #7043 od 9a3xv
9a3xv replied the topic: WPX CW 2015
Dečki puno uspjeha, a Ivanu puno sreće i ustrajnosti u učenju!

Kod mene ovaj put na žalost neće biti ozbiljnog nastupa zbog spriječenosti u nedjelju. Prvu noć i subotu ću se malo igrati i testirati opremu na BB.

73xv
Sale

More
2 godina 2 mjeseci ago #7044 od 9A1UN
9A1UN replied the topic: WPX CW 2015
Cujemo se,

9A73A SOABHP

More
2 godina 2 mjeseci ago #7045 od 9A4DC
9A4DC replied the topic: WPX CW 2015
GD OMs.
Mi cemo SO SB.
Ja osobno QRP il 160 il 80 (odlucujem 5min prije ctesta ovisno o propagacijama).ostali LP DNEVNI bandovi (ljudi vole spavat-HI!)
VY GL TO ALL!
Ekipa 9a6v/Zadar
By 9a4dc

More
2 godina 2 mjeseci ago - 2 godina 2 mjeseci ago #7046 od 9a4wy
9a4wy replied the topic: WPX CW 2015
Privitci:
Zadnja izmjena: : 2 godina 2 mjeseci ago od 9a4wy. Razlog: dodan link na 3830

More
2 godina 2 mjeseci ago #7047 od 9A7DX
9A7DX replied the topic: WPX CW 2015
Jutro contesteri, prođe i ovaj CW dernek...

Nije da će mi ostat u nekom sjećanju, ali nakon tolko contesta, iz ovog sam jako puno naučio ! Sve u svemu dobar vikend, iako sam od sebe očekivao više. Oprema (ono što je radilo) služila UFB, aktivnost UFB, prilike OK/FB, vrijeme UFB, moralna podrška / gablec / kava i ostalo od strane posjetitelja EXTRA UFB !

PRE-CONTEST

Prije contesta znao sam da je će u LowPwr na balkanu ključan biti 7 mega. Kako sam u SSB djelu ispušio upravo zbog 7ice, za CW postavljen je 2el QQ fixno prema amerima (tnx. 2UK) u nadi da me ovaj put neće "poderat" na tom BANDu, ali đaba.
Kako je u prošlom mjesecu trajala "akcija radijali" (120kom na 160m + 120 na 80m) nije ostalo puno vremena za sanaciju ostalih stvari, tako da u contest idem bez rotatora za 14 i 28, i bez 3.5 80m. Ali ajde, reko wpx je to, kompenzirat ću ja to negdje drugdje.
Barem u shacku sve fercera. Napokon radi 6X2 ant box kako treba, sve ANT ok, i SO2R periferija na 2X FT1K sljaka UFB.

CONTEST

Početak contesta, odnosno prva noć solidno. Svi su novi, tako da ide na S&P, i na RUN i na bilo koju kombinaciju. Tim tempom (7 / 14) dočeko jutro odnosno prvu pauzu. Izgledalo to neloše. Ako se dobro sjećam 650q i dosta PTS jer sam "skupljo" selektivno izbjegavajući EU koji nisu PFX. Nešto lošije prilike na 21 prema JA's ujutro ali OK.

Klasičnu monotonu 6h pauzu prekino sam s 80min rada na 21 (oko 13local). Skužio ide istok / JAs kako treba. Sve 3PTS uz dosta PFXa. UFB sat. Oko 15:30 počinje drugi session. Tu je sve "klasika" popodne NA na 21 i SA na 28, navečer USA na 21, USA na 14, i ponešto S&P na 7 uz odličan "re-open" na 15m oko 22Locala, kad su išli USA na RUN kao da sam HP, ali svega 50ak min.

I sve je to bilo ok, dok se 21 nije zatvorio, a 14 "utišo" prema amerima tj. kad je trebalo preći na 7. Od 01local pa nadalje "patnja" ! CQ na 7 neide, CQ na 14 neide, S&P ide sporo (već sam većinu ovih koji zovu cq radio), za konstantni CQ+S&P mode nemam više volje a ni snage više jer nema rezultata ko prije dok su svi bili novi... Vidim nema to smisla, uzimam pauzu da se malo "nadođem" :)

Slušam malo konkurenciju S50A, OM2VL, YT8A... svi od reda rade amere na CQ, ko da je contest tek počeo. Idem pogledat zabilješke sa skimmera. Bolje da nisam ni gledo, jer izgleda katastrofa, opet sam na 7 pushiona, zapravo ni nema me :) Tu mi je lagano bilo dost svega.

Otišo malo prileć, navino sat da me probudi za 90min, ali naravno... Budim se oko 7 ujutro i kužim da to nije bilo 90min nego 4h :) Vjerovatno i bolje, ljep dan, kavica, roštilj, nogomet...

Nakon prvih 24h u 02:00local bilo je oko 1400q, što bi zančilo 100-200 manje od konkurencije. Što nije tako strašno, ali bi razlika bila i veća na kraju, jer je trebalo više zvat CQ a za skupljat je bilo sve manje i manje materijala. U nedjelju sam rekreativno odradio još 100ak Q i to uz pomoć skimmera.

POST CONTEST

Nakon ovog WPXa teško da ću pronać volje za ponovni Low Power contest rad. Nije neki osjećaj kad se ubijaš za stanicom, ostaviš kičmu na 2nd radio, štediš svaku milisekundu gdje možeš, i pritom gledaš tj. slušaš kako ti konkurencija odmiče i to samo CQtanjem a ne možeš si pomoć. Čestitke boljima u mojoj kategoriji ako su stvarno bili LP.

Eto toliko,

73's Vedran

More
2 godina 2 mjeseci ago #7048 od 9A4DC
9A4DC replied the topic: WPX CW 2015
VY 73 TO ALL!TNX NA AKTIVNOSTI OMS!
Gledam dosad poslane logove i kolicinu 9A i kroz glavu mi ide stih pisme Dvornika "J-te sto nas ima,srusicemo ponos svima"!
Drago mi je sto smo se poraspodelili po kategorijama ka po dogovoru da si ne radimo medjusobnv konkurenciju.Radeci na 80m sam malo slusa raporte 9A i skvzia da smo jako dobri.
Mi u ZD nemamo puno cw opa pa ove cteste ne radimo uMO!(niko vise nemoze od 48h bit min 36h u akciji,jbg,ostarilo se!) Zato ih radimo SO!
Ovaj wpx nas tribalo bit 2 u SO LP SB i ja SB QRP, al 1 kolega mora odustat pred sam ctest pa ostali 3ty u 14mhz SO LP ASIST i ja u QRP 3ipo ASIST!
Opreme nam bile jako klasicne,nema se brale,al kako cuo 9a3ty napravio dobar rezultat (ak bude tia nek sam kaze).
Ja radio s FT817ND (bez cw filtera,jos stedim za njega),tipkajuc direktno sam elektroncem (prvo filter pa cat-recesija brale),bez AT,stari laptop,al internet ufb,medjutim s 3 ant-horizontal DL,slooper i 2lambda LW (zica za qrp jeftina) preklapanje manualno (odvidavanjem konektora-hi).
Pocetak testa kasnio 2h-zesci tehnicki problemi s 27 god starim KATSUMI elektroncem,onda skuzio da Nemam sto trazit s CQ,znaci juri sto cujes,vidis na clusteru i uspijes dozvat.bivsi SSSR me nije isa nikako sve 3 veceri!!prvu vece dx-ma kako da ne!hi!
Dodatni problem (sve 3 noci!?) jako velik sum iznad 3535 khz,ko da u loco neko radi sirokopojasno!(preko 130 khz??).a ispod-aj ti prodji s 5w!hi!
Rezultat-manje od 30qsoa!
Drugu noc-skoro pa isto al uspia nac oko 3550 di se nekako da!
Rezultat-podupla veze,al bodovi jako skocili!
Finale trece veceri-ka i prve 2,ali puno bolje po svemu kontajuc krace vrime.
Sve skupa-127 qsoa,par dxa,101 pxa,26000 bodova!
(po rezultatima iz 2014-4put vise neg drugi ww i 5put manje neg 1ww)!
Ja zadovoljan!iduce god se potrudim bit bolji (vjerojatno minjam band da ne bude dosadno-al QRP ostajem)!
Cestitke svima (s gustom sam "trosia vrime" slusajuc kako rade 9a5k,9a2bd,9a4vq i naravno 9a1a!-kvaliteta rada na ww nivou!TOP ONE!)
Vy 73 GL ES HPE CUAGN (po redu IOTA,KJ,CQ WW,9ACW) TO ALL!
De 9a4dc/qrp

More
2 godina 2 mjeseci ago #7049 od 9A1UN
9A1UN replied the topic: WPX CW 2015
Evo i mene, A-JE-TO verzija

Četvrtak

Dolazim na lokaciju i nosim dio opreme koji fali, jos je sve kablirano od WPX ssb-a tako da nema previse posla u samom shacku.
Spajam 2xFT1000mp, Microham u2R SO2R kontroler, poubadam USB portove u laptop i za cudo sve radi isprve. Postaja je spremna, full automatik switchanje svega, autotune linear na drugom radiu (tnx 9a2na) i manual na prvom.
Idem u inspekciju antena, kao uvijek nakon svih bura i juga preko zime dio rotora nam je u outu. 40m yagi, 15m yagi, stackovi za 10/15m, jedna od 20m etc.
Uglavnom jedino sto radi od rotora je jedna 20m yagica, sve ostalo se trenutno okreće špagama. Srećom imamo dovoljno antena za pokriti glavne smjerove sa fixnim antenama bez
potrebe previše rotiranja, problemi nastupaju kad treba odradit nekog iz Afrike ali ajde WPX je nije CQWW.
Dalje utvrđujem da je neko zakačio najvjerovatnije plugom kabel od 160m vertikalke i potpuno ga unistio ( oguljen oplet u duzini 10tak metara). Također neko je izvršio desant na 80m vertikalku i razbio sajlu teleskopa tako da je sada antena visoka samo 15tak metara sto rezultira visokim SWRom, ali opet vrijedi ono WPX je pa 160/80 nisu previse bitni.
Idem podignuti 40m yagi koja je na liftu, međutim motor se nekako muci, kao da nema snage,
grije, pokusavam vrtit rucno i vidim da ide lagano znaci sve je u redu, problem je u motoru.
Nekako uz stanke hlađenja do mraka uspjevam antenu podignut na 15tak metara, ostalih par metara pustam za petak.

Petak

Nadobudno dolazim popodne na lokaciju izvršit zadnje pripreme i test opreme, kad nekoliko km prije lokacije vec iz auta vidim da nesto ne stima. 40m yagi se ne vidi sa ceste. Dolazim gore i cekaju me dva iznenadjenja, legendarni Stevo 2CW mi je montirao ujutro novi homemade rotor za 40m tako da cu moci tokom contesta izbjeci poljsko trcanje za okretati antenu, drugo je da je beam opet 0m AGL i nemam ideje kako to podignuti sa losim motorom.
Zovem upomoc 5CW i 6XX koji ubrzo dolaze i krece akcija. Plan je da se Hrle i ja vješamo po sajli da bi olaksali rad motoru (beam i cijev +400kg) a Pačo će pokušavat glumit termostat motora. Ubrzo kontamo da motor nece izdrzati i izmisljamo alternativu. Letim doma po „veliku Makitu“ i nekako uz izmisljene adaptere za osovinu prijenosa uspijevamo dobiti podizanje brzinom oko 5cm u minuti. Vješanjem na sajlu se brzina povecava pa glumimo majmune idućih nekoliko sati, tocnije do mraka. Antena je napokon oko 21:00 na radnoj visini i rotor je lijepo okrece svih 360deg.
Bez daljenjeg testiranja opreme idem doma malo odmorit pa se vracam na lokaciju sat prije contesta

Contest

00:00z sve radi
20m je dobro otvoren za USA i odlucujem tu poceti kao i u SSB djelu gdje je u prvih 2 sata uslo gotovo 500 qso. Pocinje contest signali odlicni ali nema pravog rate. Sve je to oko 100-120qso na sat. Na drugom radiju dok sam na predaju osluskujem 40m i pokusavam tu i tamo ubost koju vezu ali rate je takav da je prenizak za sam run, a opet dosta visok da me ometa u 2nd radio radu. Nailazim na e7dx i vidim da je on valjda poceo na 40m, a po broju veza smo tu. Malo ga osluskujem i vidim da nesto idu ameri na 40m ali ne pretjerano, morali bi biti tu negdje po prosjeku po vezi, a imamo vise manje jednak broj veza.
Kako je vrijeme odmicalo tako je sve losije islo, na 40m ide ali ne kako treba mada prosjek nije los. Citavo vrijeme imam osjecaj da ne ide kako bi trebalo, to si i potvrdjujem kad opet nalijecem na Bracu na 15m kako radi japance i vec ima dobru razliku u qsoima.
Otprilike uzima ma 20-30 veza po satu i nemogu ga nikako pratiti. U 07:37z idem na prvu pauzu od 6 sati. Vracam se popodne i ameri idu solidno na 15m, dok na 10m ide samo juznije od kariba i par amera na skew path. Redaju se sati oko 100q, ali i dalje znam da je to nedovoljno. Pred jutro vec shvacam po broju veza da ne ide i mislim da li odustati ili sta vec.
Nista odlucujem preci u assisted kategoriju kako bi si olaksao patnju. Uz cluster i skimmer laganim klikanjem prolazi vrijeme i idem na drugu sestosatnu pauzu. Vracam se opet popodne tako da mi ostane taman vrijeme da odradim svih 36 mogucih sati. Do kraja malo skupljam malo CQam i zavrsavam sa 3200qso i 10,36M pts sto je 100k pts preko europskog rekorda ali nedovoljno jer je SN7Q ove godine napravio 10,9M pts.
Da sam od pocetka radio assisted vrlo vjerovatno bio bi ovo novi EU rekord ovako ostaje samo jos jedan contest gdje sam drugi u selu 

More
2 godina 2 mjeseci ago #7050 od 9a5m
9a5m replied the topic: WPX CW 2015
Ja sam ove godine bio gost op. na 9A1A ... radilo se,pilo i jelo. Svaka cast deckima
Nesto se i napravilo :)
Privitci:

Vrijeme kreiranja stranice: 0.970 sekundi
Pokreće Kunena Forum