HRK 2015

More
5 godina 3 mjeseci ago #7031 od 9A6TT
Replied by 9A6TT on topic HRK 2015
Damire
Tu ideju za Pag si mi dao i proslu godinu. Ja ipak planiram nesto drugo al ima vremena.
Provjeri ti i svoj setup u klubu odakle si radio. Jedva sam te cuo za razliku od 2ZH, 3BWW i 3W a i Srecka koji je SI bio.
Osim ako nisi QRP nenamjerno radio.

73
Ivan

Please Prijava to join the conversation.

More
5 godina 3 mjeseci ago #7032 od 9A4DC
Replied by 9A4DC on topic HRK 2015
Ive nije nam ant u pravcu Zg.radio sam solo ft-1000mp (90ak w).
A sto mislis ko bio qrp od nas?s mojim rigom!(817)!
Srecko,al mu ant na Murteru taman za tebe!
73!
DC

More
5 godina 3 mjeseci ago #7033 od 9A6TT
Replied by 9A6TT on topic HRK 2015
A onda prijatelju bi bilo najbolje da antenu okrenes u mom smijeru to bi bilo super.

73

More
5 godina 3 mjeseci ago #7034 od 9A7AA
Replied by 9A7AA on topic HRK 2015
Mišljenja sam da natjecanje treba prebaciti u kasniji termin jer su tada propragacije za Hr mnogo bolje.
Isto tako ovo se natjecanje datumski poklapa sa Fierom u Pordenonu - Italija, što onda mnoge stavlja u dilemu čemu se prikloniti, ali u svakom slučaju smanjuje broj natjecatelja.

73, Zvonko

• 9A1AA
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
5 godina 3 mjeseci ago - 5 godina 3 mjeseci ago #7035 od 9A1AA
Replied by 9A1AA on topic HRK 2015
Datumski termin HRK-ljuša je vrlo star. Sajam u Pordenoneu je i bio i prije pa se to uopće nije osjetilo u Kupu.
Veći problem od Sajma u Italiji je neusklađenost kalendara sa ARG-om jer je toga vikenda bila Istarska lisica no ako ćemo gledati po kalendaru ARG-a od početka travnja pa do kraja svibnja niti jedan vikend ne bi bio slobodan.

Problem je sasvim druge prirode i dok je ovakvo letargično stanje bez KV povjerenstva koje je je mjerodavno za promjenu propozicija i objavu rezultata neće nam ni biti bolje

Samo da podsjetim! Rezultati Zimskog KV Kupa još uvijek nisu službeni. Da bi bili službeni isti moraju biti objavljeni na web stranici HRS-a a ne stajati na robotu. Povjerenstvo treba priopćiti informaciju da li je bilo žalbi i primjedbi na neslužbene rezultate i što je riješilo po tom pitanju.
O rokovima koji su, prema Pravilima koje je napisalo KV povjerenstvo, potpuno zanemareni da i ne govorim.
Upitno je imamo li uopće KV povjerenstvo koje inače broji 3 člana??? Osim KV managera Povjerenstvo čine još dva člana. Jedan član Povjerenstva je u ostavci (više od godine dana) a treći član je tu više figurativno, odnosno,KV manager je od njega napravio fikusa (provjerena informacija).

Da nije dobro pokazat će statistički podaci po objavi logova ali već se u samom kontestu dalo vidjeti da je to najslabiji HRKljuš u zadnjih 8 godina.
2013. godine 182 veze u kategoriji Više op bile su dovoljne tek za 4. mjesto.
2014. godine 144 veze imala je postaja na 8-om (!!!) mjestu u kategoriji Više operatora.
2015. godine bi (po mom mišljenju) 144 veze mogle biti dovoljno i za pobjedu!!!

No što nam vrijedi pričati.Oni koji trebaju ovo neće vidjeti jer ne žele vidjeti a bolje od ovoga i on(i) ne mogu (ne može) :sick:
Imamo samo dva izbora: a) da se pravimo bedasti kao da se ovo sve nas ne tiče pa da nastavimo dalje raditi i b) da se više ne pojavljujemo u ovakvim "kupovima".

To će morati svatko sam odlučiti :(

No bila je ipak i jedna dobra stvar u ovogodišnjem HRK-ljušu. Bilo je toliko slobodnih frekvencija da je naprosto bilo "uživanje" na bandu :silly:
Last edit: 5 godina 3 mjeseci ago by 9A1AA.

More
5 godina 3 mjeseci ago - 5 godina 3 mjeseci ago #7036 od 9a6c
Replied by 9a6c on topic HRK 2015
Kad bi Ustavni sud RH donosio odluke protivne UStavu RH, izbila bi ustavna kriza i poredak bi došao u pitanje. Sustav ili građani trebali bi reagirati, svatko na svoj način.

Ako ovo preslikamo u ono o čemu Ivo piše, vjerujem da nema puno razlika, samo su brojevi mnogo manji...

Ja sam se isto pravio bedast i nisam radio u HRK :P

Da su druga vremena, još bi se i natjerao da upalim uređaj, ali u ovim uvjetima...ne baš.

Ima ona narodna - što dva pametna sagrade u godinu, budala sruši u dan...svaka sličnost sa stvarnim osobama posve je slučajno, jasno...

Ipak, nas nekolicina koji smo proteklih godina sudjelovali u izgradnji sustava koji se sad šaptom urušava, moram priznati - teško gledamo na ovo stanje, bez obzira koliko tko govorio da ga više nije briga...

Dogodit će se ono što se na HZTK nivou događa s tzv "CB-radioamaterima"...dajem ruku u vatru da će se uskoro pojaviti i jedriličari-radioamateri ili neki sličan križanac, a sve zahvaljujući sterilnom vodstvu HRS i nekim malim egocentričnim interesima lutkara koji iz pozadine povlače konce ove otužne predstave, što im valjda pomaže da sami sebi nastave persirati kad se ujutro ili bilo kad pogledaju u ogledalo...

VRAG ME ODNIO ako u narednom terminu Kupu Jadrana paralelno ne organiziram svoj privatni contest sa zamalo identičnim pravilima i mojim nagradama, ali uz uvjet da se sudionici ne smiju paralelno prijaviti i za KJ.

Moje nagrade i moj HAMFEST na mojoj katastarskoj čestici B)

Pa tko preživi, pričat će :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Last edit: 5 godina 3 mjeseci ago by 9a6c.

More
5 godina 3 mjeseci ago #7037 od 9a3ar
Replied by 9a3ar on topic HRK 2015
Evo par slika iz HPK. Radioklub Duga Resa u Ogulinskom kraju. Za 9a1D/P nastupaju 9A7R, 9A1WW i 9A3AR. Zahvaljujem članovima 9A1CFI na pomoći.

More
5 godina 3 mjeseci ago #7038 od 9a3xv
Replied by 9a3xv on topic HRK 2015
Ne bi se osvrtao na političke teme osim parafraziranja današnje izjave jedne naše političarke - "demokracija je silovanje procedura".

No ipak sam upao u politiku... sri.. :)

Slažem se - aktivnost je bila vrlo niska, a i mi na BB smo radili rekreativno između šalovanja i betoniranja...

Čestitke boljima na pobjedi, a ostalima na sudjelovaju!

No, htjedoh pozvati svekolike učesnike naših natjecanja da u slučaju da im se neka stanica javi kao dupla jednostavno naprave tu vezu jer u prtivnom oba učesnika bezrazložno gube vrijeme. Znači duple veze se ne penaliziraju, a do njih može doči iz više razloga poput NIL, krivo primljenog znaka u prvoj vezi, čovjek vodi log na papiru, pa ne stigne provjeriti, korespondentu se raspo log, itd.. Najjednostavnije je nanovo napravti vezu i idemo dalje.

Naravno poštivat ću i odluku svakog da napravi po svom i ne želi raditi duple, odnosno duple koje on vidi kao takve...

73xv

Vrijeme kreiranja stranice: 0.369 sekundi
Pokreće Kunena Forum