HRK 2016

More
4 godina 2 mjeseci ago #7232 od 9A3MR
Replied by 9A3MR on topic HRK 2016
QV, sva sreća da imaš pametnijeg posla, inače..tko zna..možda bi se i knjiga izrodila.

Pozdrav
Rolando 9a3mr

Please Prijava to join the conversation.

More
4 godina 2 mjeseci ago #7233 od 9A4QV
Replied by 9A4QV on topic HRK 2016
Kaj da ti veliiim, ja sam uvijek bio blagoglagoljiv na tipkovnici. To si se mogao uvjeriti u zlatna vremena časopisa kad nas je 6C bičem tjerao da piešemo. Pola članak bilo je mojih a pola gazdinih :-)

More
4 godina 2 mjeseci ago #7234 od 9a5cw
Replied by 9a5cw on topic HRK 2016
Adame ti stvarno nemas ča delat, mora da te jako svrbe prsti i jos nesto.
Vjerujem da imas puno posla cim si stigao napisati poduzi post ;)

Špijuni je vajk bilo i će bit,
Tvoj sused

More
4 godina 2 mjeseci ago #7235 od 9a6c
Replied by 9a6c on topic HRK 2016
A Kundera moj...kad ne budeš ima pametnijeg posla prelistaj malo SDR log iz zadnjeg Hrkljuša, mislim da će se nać sličnih priča :laugh: I ja sam se malo zanio pa produžio zvat SSB u trećem periodu, ali no qso, samo znam da se dobro dimilo dok sam je odletio na CW dio banda.. i onda niko ne odgovara na CQ, štaš, ljudi zauzeti gore na ssb dok se sve nije odradilo :P

I molim te ne širi neistine, moj doprinos sadržaju tzv kupusnog lista bio je mizeran i za sve je bilo mjesta, a meni su ostajale mrvice...osim za mog osobnog komediografa Borivoja Đ koji nije prošao kroz sito i rešeto :dry: Potrudio se jednom, ali nije išlo...

Mole se prisutni forumaši da internetom šire samo dobre vibracije i sve gledaju isključivo kroz roza naočarke, inače bi neko sa strane mogao promisliti da stanje nije idealno...

More
4 godina 2 mjeseci ago - 4 godina 2 mjeseci ago #7236 od 9A3MR
Replied by 9A3MR on topic HRK 2016
Navodno u paklu postoji poseban odjel za one koji muljaju u Hr natjecanjima. :P

Treba kroz život ići sa veelikim povećalom i gledat ko šta radi. Seveda.

Al' QV, pomalo ti se divim, snimaš natjecanje u kojem ne sudjeluješ i onda ga preslušavaš, usprkos pametnijem poslu.. Kad se sjetim sebe, pošaljem log i potom zaboravim da sam uopće i radio u contestu...ti si moj idol. Kad narastem htio biti kao ti. :laugh:

73 9a3mr
Last edit: 4 godina 2 mjeseci ago by 9A3MR.

More
4 godina 2 mjeseci ago #7237 od 9a2vx
Replied by 9a2vx on topic HRK 2016

Pustite ljude nek rade a mante se zakona, pravilnika i ovog/onog. Ne primjenjuju se niti u Gradovima/Općinama/LJS/Javnim poduzećima i sl. Naravno da ne treba dopustit "WILD WEST" na BANDu al fakat cijepit oko /qrp/p je smiješno. Čovjek otišo u portabl, trudio se, javio se ljudima i sad ga drugi zaj...

Kao podrška ops-u na 9A1DFG/QRP/P Idući HR kup radim kao 9A701CCY/QRP ili tako nešto i jedan period na CW udaram s 45+ WPMa a možda i 50+.

Prva rečenica ti nema veze s nastavkom.
Oprosti, ali ako hoćeš raditi QRQ 45+ ili 55+ tko ti brani da napraviš svoje propozicije za QRQ, gdje ćeš biti ti i još 5-6 iz 9A.

Što se tiče omasovljenja trebaš se prilagoditi brzini korespodenta, koliko se ja razumijem u HAM spirit.
Tu se ne radi o izmišljanju pozivnih znakova nego o kategorijama natjecatelja, pa ako netko hoće davati /P i biti u portabl kategoriji, neka bude.
Slažem dse s onim ako si izvan QTH, onda si /P a ne izmišljati da li si na baterije, agregat ili mrežu.
Problem su nedorečena Pravila u ovom slučaju HRK a općenito 9A kontesta, a ne tko će koliko kucati, ili što će davati za sufiks ili dodatak pozivnom znaku...
Budući da si 20tak godina u kontestima, onda znaš da MNOGI ne daju /QRP iako rade QRP. Između ostalih i ja.... Ajd Bog i čujemo se na /25 + 35 WPM a ako ćeš brže, šali CW skimer i programe koji kucaju umjesto tebe :evil: :evil:

More
4 godina 2 mjeseci ago #7239 od 9A6XX
Replied by 9A6XX on topic HRK 2016
Mislim da nije bilo neke posebne namjere i da se Ved zeznuo više nego bilo što drugo.

Isti je slučaj kada smo svojevremeno bili DQ radi 12ak veza (od 7000), jer nam je tobož bilo značajno da 6Y1V odradimo na 40m - koji nabija na tom bandu u 30 od 48 sati. Da, pomaknuli smo dvije minute tu i tamo, na tih 12 veza, da ne gnjavimo ni sebe ni druge. Nekome je to znak brutalnog varanja, meni je to znak da te inspektori zezaju radi lipa u blagajni.

S vremenom su se počele događati nuspojave da ljudi kada nisu sigurni ili kada se dogodi neki problem takve prirode jednostavno brišu veze iz loga i ispade sve više NIL-ova.

73,
Hrle - 9A6XX

More
4 godina 2 mjeseci ago #7240 od 9a2vx

Mislim da nije bilo neke posebne namjere i da se Ved zeznuo više nego bilo što drugo.

Pa ljudi smo, Zato imamo grešaka. Nije problem griješiti, nego se stavljati iznad svih. A to neki pokušavaju...

Greške se kažnjavaju i normalno je da ih prihvatimo...

More
4 godina 2 mjeseci ago #7241 od 9A6XX
Replied by 9A6XX on topic HRK 2016
Osobno mislim da su izjave ala "stavljati iznad svih" za konkretan slučaj malo preoštre. Pogotovo što jadan Ved uvijek dođe 3.-4. u 9A :-)

73,
Hrle - 9A6XX

More
4 godina 2 mjeseci ago #7242 od 9a2vx
Ma dodje on i medju prvih 10 u svijetu, čak i više, vrlo često, na čemu mu čestitam od srca, ali nije razlučio ( kao izvrstan kontester ) da se Pravila HRK kao i ostalih 9A kontesta trebaju mijenjati, ali ne u stilu "prilagodite mom robotu" već dajte da sudionici uživaju, a robot radi besprijekorno.

Vrijeme kreiranja stranice: 0.256 sekundi
Pokreće Kunena Forum