HRK 2016

More
4 godina 1 mjesec ago #7243 od 9a5cw
Replied by 9a5cw on topic HRK 2016
Jedna stvar me čudi, to je da Adam veliki pacifista, never against rules guy i sl.. Nije stavio snimku na net da bude dostupna svima ?
Nekoć je bio u KV povjerenstvu, danas ?
Osobno me smeta kad netko zabada nos tamo gdje mu nije mjesto, kao ni sto mene nije briga sto doticni radi u takmicenjima.
Pravila sluze da ih se postuje ili krsi, sve u svrhu pobjede, samo je pitanje sta koga veseli u cijeloj prici.

2VX nije stos u 50+ wpm, vec u principu, isti je /qrp/p.

Please Prijava to join the conversation.

More
4 godina 1 mjesec ago #7244 od 9A4QV
Replied by 9A4QV on topic HRK 2016
To što tebe čudi dokazuje da još puno palente moraš pojesti što se tiče sdr tehnike.
Takve stvari se ne bilježe video kamerom nego se snima baseband da bi ga kasnije mogao slušati. 2 sata baseband-a na 300khz širine baš i nije malen file.

Uostalom, postoje danas i neke pravne odredbe oko tih stvari.
Kad sam ja bio u povjerenstvu stvari su funkcionirale kako treba. Kao prvo imali smo vrhunskog "šefa" povjerenstva sa stvarno dobrim robotom i sav posao je bio gotov u pola sata nakon natjecanja. Povjerenstvo je eventualno trebalo izmjeniti par emaliova na par pritužbi, koje su bile jasne i vidljive na robotu prije nego šro je to itko prijavio.

Još se pokojni Leon htio oko toga koprcati ali je brzo odustao od rabota koje su njemu bile zanimljive, a nam smiješne jer smo točno znali šta radi.
Naravno, slijedeći korak je bio nabava par kvalitetnih SDR prijamnika koji be se koristili za domaća KV i UKV natjecanja. U međuvremenu mi koji nismo bili sposobni a izgleda i podobni smo otišli i poboljšali svojim odlaskom sustav natjecanja.

Evo danas sve funkcionira besprijekorno, robot radi perfektno, rezultati su ispravni, na vrijeme objavljeni, broj učesnika raste. Sve štima...

Dobru zabavu..
QV

More
4 godina 1 mjesec ago #7245 od 9a5cw
Replied by 9a5cw on topic HRK 2016
Adame, svaka ti cast na strucnosti i znanju o sdr tehnici.
Upravo zbog mog nepoznavanja domene htio sam da uploadas taj veliki file
Online.
Ipak kao jedan od DQ members tima sam od samog pocetka upoznat sa SDR prisluskivanjem od samog pocetka uvodjenja u WW cteste.
Nemoj misliti da sam toliko glup, naravno nikad necu postici tvoju razinu inteligencije i strucnog pisanja hrvackog jezika i pisma.

Tvoj problem je sprdnja sa svima i svakom loncu si poklopac.
O učinkovitosti bivseg robota, povjerenstva ne mogu suditi a kamo li o SDR spyingu koji vjerujem nikad nije sazivio kako treba vec ga vecina istih koristi ponajvise sa svoje osobne potrebe (ako uopce postoje ti sdrovi).

Tvoj sused

More
4 godina 1 mjesec ago #7246 od 9A7DX
Replied by 9A7DX on topic HRK 2016
Neznam šta mi to treba al ajde :laugh:

Zasmetalo me

Vedrane tvoj komentar bi bio sasvim u redu, ALI da je pisan od nekog drugog ali nikako od tebe.

Sjećam se veze sa 2vq/p.

Fakat sam ga radio nakon isteka zadnje minute. Zamisli sranja

Pomako sam vezu u da ! I to ako se dobro sječam tek nakon što me robot ili n1mm upozorio da nešto nepaše. 2VR umjesto 2VQ/P je čisto greška moja jer me izludio Miće sa svojim rastezanjem, ako se nevaram zvao sam ga nekoliko puta, i kad sam ga radio onako na prvu sam mazno znak iz glave i oso na CW. Očito neznam Mićin znak napamet. Nema zavjere

Nisam radio 4 min vezu da ! Al zato što mi krepo amplifajter i izbacio osigurač - Nema zavjere

Da sam htio peglat LOG popeglo bi da kak treba ! Sigurno mi nebi promakla cw veza na 3700 i 9A56K umjesto 9A6K ;)

Tolko o tome

Ponavljam
Mante se pizdarija i gluposti a pogotovo prozivanja i zaj. drugih. !

More
4 godina 1 mjesec ago #7247 od 9a6c
Replied by 9a6c on topic HRK 2016
A je, svi smo pošteni dok nas ne uvate...

Daleko smo dogurali na temu ovogodišnjeg HRKLJUŠA. Oziron da tema i sadržaj očito nerviraju dio publike, kome smeta neka zaobiđe, nevezano za sudjelovanje ili ne u kontestu.
Iako cijenim napor da netko tko nije radio u kontestu trlja nos nekom koji je to isto radio B)

Već sam mislio da smo peglanje logova iz povijesti tamo i ostavili, a kad ono :silly:

Mislim da je javno post contest tračanje OK, osobito ukoliko je dobronamjerno i pristojno, ali mi se nekako čini da je nizbrdica bila neodoljiva.

Sve mi se čini da će boss uzet gumicu u ruke pa opleti :laugh:

• 9A1AA
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
4 godina 1 mjesec ago - 4 godina 1 mjesec ago #7249 od 9A1AA
Replied by 9A1AA on topic HRK 2016
"Boss" sve čita i prati ;)

Uvijek je bilo ono sudbinsko pitanje: gdje i kod koga presječi ??
Naravno, što god ja uradio neće valjati pa kako sam u odlasku sa svih funkcija iz HRS-a (pa tako i iz CRO CC-a) pustio sam raspravu, sve misleći da je bio u pravu onaj tko je rekao daje ovdje (na CRO CC forumu) nivo komunikacije viši (ili tako nekako) kad su u pitanju kontest teme. Nažalost, prevarili smo se i ja i "onaj".

Ja ću vas lijepo zamoliti da se pridržavate teme a ona je HRK 2016......

Otvorit ću novu temu sa problematikom domaćih natjecanja i hamspiritom u njima pa ću vas moliti da tamo nastavimo diskusiju....smireno...argumentirano i bez prosipanja žući.

Netko je nedavno bio nezadovoljan slabim odazivom na ovome forumu....evo ga.....oživilo ;)
Last edit: 4 godina 1 mjesec ago by 9A1AA.

Vrijeme kreiranja stranice: 0.180 sekundi
Pokreće Kunena Forum