CQ WW DX SSB 2014

More
5 godina 8 mjeseci ago #6777 od 9A4QV
Replied by 9A4QV on topic CQ WW DX SSB 2014
4O3A? - dobro su me nasmijali, tj. njihovi korespodenti.
Da li je bio A71 ili neka druga postaja iz gulfa na 40 ili 15m, uglavnom 4O3A ga pita da li su odradili qso malo prije (10 minuta) i ovaj kaze da, 4O3A opet provjerava, ma je li potvrdjujes da smo radili, i tako nekoliko puta dok se nisu dogovorili i ovaj iz gulfa nekoliko puta potvrdjuje da, da ,da. I za finale na kraju kompliciranog sporazumjevanja ovaj iz gulfa pita, what is your call sign :woohoo:
ludilo .....

Ja sam malo slusao ,podijelio nesto bodova, SOABLP, samo S/P, 178942 boda sa 100w i 82m žice.

p.s. ipak je lakse stiskati prvu i drugu tipku na papigi nego ponavljati tudje pozivne :evil:
Privitci:

Please Prijava to join the conversation.

More
5 godina 8 mjeseci ago #6778 od 9A5M
Replied by 9A5M on topic CQ WW DX SSB 2014
Nitko nije komentirao udar sunca na zemlju u nedjelju oko podneva za vrijeme WWSSB :blush: ?!?
Bio sam na runu @9A1P 14MHz ... kad kao da je netko ugasio svjetlo... i opet budi Adija, a tek je legao po 5 put
Bilo zanimljivih postova na clusteru

More
5 godina 8 mjeseci ago #6790 od 9a3ty
Replied by 9a3ty on topic CQ WW DX SSB 2014
Polako ali sigurno ekipa 9A3W iz Radiokluba "Jadera" Zadar svake godine popravlja svoj rezultat u ovom natjecanju. Tako smo ove godine stigli do 3.737.132 (3058/134/510) ako je vjerovati N1MM loggeru :)
Na svu sreću nije bilo nevremena kao na IOTA-i pa da nam poruši friško podignute antene ali nas tri sloja cerade baš i nisu zaštitila od hladnoće na vjetrometini.
Kod nas su se stackirale samo mandarine pa nije bilo šanse za bolji rezultat.
Nadam se da su naši skromni bodovi dobrodošli CCCu :lol:

• 9A1AA
  • Topic Author
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
5 godina 8 mjeseci ago #6791 od 9A1AA
Replied by 9A1AA on topic CQ WW DX SSB 2014
Rok za dostavu logova je prošao.
Na listi je 61 stanica iz 9A. Odlično !!!
Nije rekord. On je postavljen lani sa 65 naših logova ali je broj vrijedan respecta.
Hvala SVIMA koji su svoj rezultat prijavili za naš CRO CC B)
Ako budemo tako vrijedni i u CW kontestu uopće ne sumnjam da ćemo opet biti u top 5 klubova ;)

More
5 godina 8 mjeseci ago #6793 od 9a2eu
Replied by 9a2eu on topic CQ WW DX SSB 2014
Na linku: www.cqww.com/claimed.htm?mode=ph pojavili su se prijavljeni rezultati.

More
5 godina 8 mjeseci ago #6795 od 9A6XX
Replied by 9A6XX on topic CQ WW DX SSB 2014
Za sada je 67 poslanih 9A logova, a organizatori mole za slanje slijedećih 9A logova koji su se pojavili u velikom broju:
9A1CIG 459
9A4QV 364

73,
Hrle - 9A6XX

More
5 godina 3 mjeseci ago #6996 od 9a2eu
Na adresi: www.cq-amateur-radio.com/cq_contests/cq_...w_dx_ssb_contest.pdf nalaze se rezultati CQ WW DX SSB 2014 contesta.

More
5 godina 3 mjeseci ago #6997 od 9a3xv
Replied by 9a3xv on topic CQ WW DX SSB 2014
Čestitke Zlatko na prvom mjestu World LP(A)!

Promaknuo mi je taj tvoj rezultat dok je bio u statusu prijavljeni - vjerujem da nisam jedini. Pohvali nam se malo, gdje, što, kako, s kojim ant i rigom? (mnogo si samozatajan :))..

73xv
Sale

More
5 godina 3 mjeseci ago #6998 od 9a2eu
Hvala Sale na čestitkama. Radio sam s Falašćaka (305 m a.s.l.) brda pored Samobora s TS590S i slijedećim antenama: Inverted L za 160m, GP za 80m, oblong za 40 m, Spiderbeam i OB11-3 za 20/15/10 metara + multiband dipol za sve opsege, tako da sam na gornjim bandovima imao pokrivene glavne pravce s vrlo malo okretanja antena. Malo Cq-utanja uglavnom na 10 metara oba popodneva prema Amerima vrlo visoko u bandu 28800-28950 i na 14 jedan produktivan sat CQ-a u nedjelju ujutro. Ostalo uglavnom s&p i klikanje na klaster spotove. Imao sam sreće da nitko izvan EU (Karibi i Afrika) nije bio u mojoj kategoriji ove godine, jer je prošle godine bila puno veća konkurencija i prošle godine bi s ovim rezultatom bio tek sedmi u svijetu i treći u Europi. Bio sam nekako odmoran za vrijeme contesta tako da sam radio skoro 42 sata i išlo mi je dosta dobro, a i pronašao sam dosta multija prije nego su se pojavili na klasteru. Sve u svemu i mene je iznenadilo ovo prvo mjesto, ali to je tako jedne godine i s boljim rezultatom nisi među prvima a druge i s prosječnim prvi... Drago mi je da sam pobijedio mog vječitog konkurenta u LP kategorijama Felipea, CT1ILT koji je radio kao F4VPX, bio mi je veliki "dužnik" jer me je nekoliko puta "oprao" u SOAB LP pa sam mu barem malo vratio dug. Odlučile su dobre propagacije na 10m s velikim brojem DX-ova i množitelja. Prosjek poena po vezi na 10m je bio čak 2,49, a ukupni prosjek po vezi sa svih bandova bio je 1,9 što je solidno. Ukupan broj priznatih veza 2365 i 537 DXCC i 145 zona bio je dovoljan za malo preko 3 milje i prvo mjesto.

More
5 godina 3 mjeseci ago #6999 od 9A4M
Replied by 9A4M on topic CQ WW DX SSB 2014
Zlatko, congrats UFB SOAB LP(A) score.

Ivo, ode 9A SOAB HP rekord ;)

Mate 9A4M

Vrijeme kreiranja stranice: 0.222 sekundi
Pokreće Kunena Forum