9a0hq u IARU HF 2016

More
1 godina 4 mjeseci ago #7360 od 9A5K
9A5K replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016

9A3AG napisao: A jeste se našli uspoređivati sa S50HQ...... tak nebumo došli u gornjih 5 :-)

ja sam se s prosjekom uspoređival :-)

Pa uspoređujemo se s boljima... :P
Nekad je bilo važno biti gazda u svom dvorištu (čitaj ex YU), pa ćemo onda vidjeti gdje možemo dalje.
Sad bi se uspoređivali sa DA0HQ ili sa top 5, a nismo u stanju preskočiti S50HQ, eh...

Sve ovo što je Davor napisao, priča se već godinama, bez da se neki veći pomak napravio.
Iako sam ja vječiti optimist, iskreno rečeno, s obzirom na situaciju, čisto sumnjam da je to moguće iz 9A.
Realno gledano, do 5 dana prije contesta javno se nije ni znalo da će 9A0HQ raditi ove godine, a kamoli da fali neka lokacija, ili možda inband ili možda...
Odavno su prošla vremena kada je bilo dovoljno natrpati antene i što više snage, pa si sigurno prvi. Oni koji ozbiljno rade M/S, znaju da tu još puno toga fali.

No, na kraju krajeva, možemo mi tu pisati što god hoćemo, ali izbornik će opet po svom kao i do sada. Čemu se onda uopće sekirati?

73,
9A5K

ZAGORJE UNITED
Powered by gemišt
Kaj nam pak moreju??!!
NKZ

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

More
1 godina 4 mjeseci ago #7361 od 9A3AG
9A3AG replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
Adame razumijem ja jako dobro što je Krešo htio reć..... ali netko je na početku komentirao da se ovako nećemo maknut od trenutnog plasmana. U tom kontekstu se ne trebamo uspoređivati sa S5/YT jer su oni više manje +-1 od nas....

Krešo ako malo pogledaš dosadašnje rezultate onda si u krivu :-) (nisu ipak toliko bolji, samo su nam susjedi i vječita konkurencija)

Apsolutno se slažem sa ovime što je Davor napisao i nadam se da će iduće godine biti barem 50% toga realizirano,,,,

Šteta što se onaj koji jej najviše odgovoran za ovu situaciju ne javlja. Barem da se posipa pepelom :-)

73

More
1 godina 4 mjeseci ago #7362 od 9A5K
9A5K replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
Netko je na početku rekao i da je rezultat svake godine sve bolji i bolji, pa sad je li tako ili nije, zaključi sam... ;)

S50HQ je dobra usporedba u smislu prilično konstantnog rezultata zadnjih nekoliko godina, kako sam i napisao ranije, dok 9A0HQ ima prilično velike oscilacije.

Kako god bilo, po 3830 je S50HQ ove godine bolji.

Što se tiče Davorovih točaka, sve se to već godinama zna i ponavljamo se kao papige.
Ali ni 1/3 toga se nije uspjela realizirati. Onaj tko je ikad sudjelovao u organizaciji HQ ekipe zna malo više o tome zašto, tako da nema smisla ponavljati stvar po stvar.

A glede izbornika, kad se nije do sad javljao, što misliš da bi sad mogao reći?

73,
9A5K

ZAGORJE UNITED
Powered by gemišt
Kaj nam pak moreju??!!
NKZ

More
1 godina 4 mjeseci ago #7363 od 9A3AG
9A3AG replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
- ja sam mislil na početak ove konverzacije.....
- jesu, bolji su ove godine.....
- mislim da izbornik trenutno nema ništ pametnog za reć osim da veli, "je ljudi, na meni je kaj nismo odradili kvalitetnije i bolje"

e da, sjećam se kad nam je Ivo bio izbornik, da se pričalo, možda ne toliko po forumu, ali jedan na jedan o tome tko bi što mogao, da li bi neki htjeli, tražilo se koje su lokacije dobre, tko bi svoju dao na raspolaganje, malo se neke i nagovaralo, ali se u konačnici pokušala složiti, u tom trenutku najbolja ekipa voljna da odradi HQ. Trebalo je 4-5 godina da se oformi neki kostur da bi se moglo krenuti u umrežavanje, inband stanice etc i onda je došlo do ovog što je sad a što dugoročno nije dobro........

ja se zbilja nadam da se bude nekaj promenilo...

p.s. svaka čast mom imenjaku na volji i strpljenju da nas umreži. Bilo bi bolje da smo umreženi svi, no kao što neko reće, neki nisu za promjene

i još malo: meni ova današnja tablica govori da smo mi na 40m SSB unutar prosjeka prvih 12 i da je potrebno napraviti nekakav pomak ako želimo naprijed i vidim da ne trebamo raditi čuda već nam je možda dovoljan druga antena za sekundarni smjer

hvala na strpljenju, nema više tablica....

:-)

More
1 godina 4 mjeseci ago #7364 od 9a6c
9a6c replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
Ma dobro,ajde, dobri ste vi na 40 m ssb, dobri ste, ajde :) :) :)

Po meni, ekipa treba bit iznad svega. Primadone kojima se ne sviđa selektor/team leader, koji se ne bi umrežili, koji ne bi koristili zajednički softver, koji ne bi radili inband, koji ovo, koji ono - hvala/doviđenja pa kako nam bude, a loši nećemo biti.

Bar ćemo biti prava škvadra i guštat u svemu.

Naravno, prije svega maknuti ovog nesposobnjakovića od KV managera.

Da se ne petljamo u politiku, ali sad će izbori za koji mjesec pa ćemo vidit :dry:

More
1 godina 4 mjeseci ago - 1 godina 4 mjeseci ago #7365 od 9A7DX
9A7DX replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
Ajmo probati zaključiti nešto iz ovog svega, da ne ispadne: trla baba lan...

Pretpostavljam da se svi slažemo s Davorom da nam treba:

1. Svi na istom softwareu
2. Mrezni interlock
3. Izbornik
4. Koordinator lokacije prisutan i dostupan 24/24
5. Switchanje lokacija po potrebi (Istok/Zapad/Jug)
6. Inband za svaki band mode koji je ujedno i mult stanica
7. 50tak ljudi posvecenih samo contestu taj vikend

Isto tako se slažemo da organizacija nije dobra i da izbornik nevalja. Btw ja i dalje neznam ko' je to :)
Ali ako je imalo normalan skužit če da je zaj. i bude se ostavio toga

Isto tako, činjenica ja da poneki nisu odradili na razini svojih mogučnosti. Htjeli oni to priznat ili ne, nama ostalim čak nije ni bitno. Brojke govore za sebe

I šta sad, šta poduzet ? Imo ko' kakav konkretni prijedlog

Ja ču prvi:

U postovima do sad pronašo sam:

4qv:

Do koju godinu posao oko HQ aktivnosti odrađivao je 9A1AA i rekao bih da je bilo više duha u svemu tome, čak i više različitih lokacija s ništa lošijim učinkom od ovog sad gdje je preko pola bandova nagurano u dvije lokacije. S tim nismo ništa dobili, a izgubili smo zdrav duh.

3ag:

e da, sjećam se kad nam je Ivo bio izbornik, da se pričalo, možda ne toliko po forumu, ali jedan na jedan o tome tko bi što mogao, da li bi neki htjeli, tražilo se koje su lokacije dobre, tko bi svoju dao na raspolaganje, malo se neke i nagovaralo, ali se u konačnici pokušala složiti, u tom trenutku najbolja ekipa voljna da odradi HQ. Trebalo je 4-5 godina da se oformi neki kostur da bi se moglo krenuti u umrežavanje, inband stanice etc i onda je došlo do ovog što je sad a što dugoročno nije dobro........

Apsolutno se slažem.

Pa konkretno:

Predlažem Ivu Novaka, 9A1AA za novog KV menagera, odnosno osobu koja će vodit organizaciju 9AxHQ sljedeće godine.

U support team predlažem da se ukluče svi koji su imali ovdje nešto za reć. Konkretno: 1UN, 3AG, 3XV, 4QV, 5K, 6C ali samo ukoliko su spremni staviti vlastiti ego i privatne interese na stranu. Naravno stavljam na raspolaganje i sebe i to 100% u kojem god obliku bude potrebno + uključiti SVE ostale zainteresirane koji su voljni prihvatiti gore navedeno. Nikoga ne izolirati, jer svatko može doprinjeti na neki način.

Znam da ovo nije mjesto za kadrovske promjene, ali ubiti zašto ne !? Samo to treba kasnije potvrditi u saboru. Nisam pito Ivu dal se slaže, to čmo naknadno. Ako netko ima bolji prijedlog samo izvolite. Ja ču podržat svaku inicijativu koja bude imala smisla.

zz
Zadnja izmjena: : 1 godina 4 mjeseci ago od 9A7DX. Razlog: korekcija liste

• 9A1AA
  • 9A1AA's Avatar
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
1 godina 4 mjeseci ago - 1 godina 4 mjeseci ago #7366 od 9A1AA
9A1AA replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
9A0HQ tim TREBAJU voditi zajedno KV manager i CRO CC manager.....to je legalno i to je ispravno....tako je i bilo do dolaska sadašnjeg managera...a tek sada vidim koliko je to dobro funkcioniralo između mene i Kreše ali i svi drugih "srca vatrenog" ;)

Sadašnji manager je i mene i CRO CC već prve godine potpuno isključio iz organizacije i preuzeo sve na sebe pa time i odgovornost za obavljeno :dry:

Ja sam još uvijek legalni CRO CC manager a što će biti nakon 17.09.2016. to ćemo vidjeti :unsure:
Zadnja izmjena: : 1 godina 4 mjeseci ago od 9A1AA.

More
1 godina 4 mjeseci ago #7367 od 9a6c
9a6c replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
Sve može, ali ego NE DAM :laugh:

Jedino sam tu jak, hehehehe...

Sve smo se mi lijepo dogovorili, ali prije izbora moežemo samo svirat frulu.

Ja već imam neku šemicu za 28, ali u ovim uvjetima ne pada mi na pamet gnjavit ikoga. Tri ant u dva smjera s BIP/BOP i inband na 20 km udaljenosti.

Možda pomogne :)

More
1 godina 4 mjeseci ago #7368 od 9A4QV
9A4QV replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
Da, nedam EGO !
I ne samo to, ovako mi to radimo :
:laugh: :laugh:
Privitci:

More
1 godina 4 mjeseci ago #7369 od 9a3tr
9a3tr replied the topic: 9a0hq u IARU HF 2016
Eto da razbijemo malo homogenost,

7DX Mladi gospon bi Vas prosil lepo da me maknete s vaše liste i ne spominjete 3TR nisam zainteresiran jer mi je upravo EGO proradil i iduće godine u to vrjeme odoh u Istru.
Vidiš da si stvoren za menagera sve si odmah posložil,jedino neznam kak ti je u PPS ista temperatura ko i meni s 4 lineara,jako grije uređaj ili je klima loša :laugh:
Koliko vidim ima dosta srodnih duša pa Vam želim svako dobro u HQ da se konačno vidi čiji tata ima većeg :laugh: i da ova oluja mozgova urodi plodom a ja ću dati svoj doprinos, odradit ću vas na svim bandovima CW i SSB uz hladno pivo ili gemišt kak veli jedan prijatel....

73,TR

Vrijeme kreiranja stranice: 0.439 sekundi
Pokreće Kunena Forum