CQ WW 160M 2015

More
5 godina 5 mjeseci ago #6919 od 9a6c
Replied by 9a6c on topic CQ WW 160M 2015
Sale, malo si se pretoplo obukao za ovo doba godine :P

Nisam izdržao pa sam malo upalio i u trećem poluvremenu i išlo je odlično, mislim da je skoro 10 veza u logu :laugh: Uspio dozvati sve naše koje sam čuo (BTW - nisam ja 9A6Y :whistle: ) i još nekoliko bližih. dosta ekipe s 2m, a ODX je OM3GI.

Neću ni pitat kakav mi je bio signal :evil:

Please Prijava to join the conversation.

More
5 godina 5 mjeseci ago #6920 od 9A6TT
Replied by 9A6TT on topic CQ WW 160M 2015
Svaka čast na rezultatima impresivno jako. Nažalost mogao sam vas samo slušat.

73

9A5RPZ
Ivan

More
5 godina 5 mjeseci ago #6921 od 9A4DC
Replied by 9A4DC on topic CQ WW 160M 2015
Nakon gonile tehničkih problema (ima ih uvik), utrošenih zivaca isl itd, mi smo zadovoljni.Bolji smo za 13000 punti nego prošle god.
Ak virovat N1MM naš reztultat slijedeći:
605 QSOa (plus 2 duple-da se nađe ak pofali-HI), 55 DXCC-a, 6 USA/VE states, 30 DX-a.
Po N1MM radili 23h 35 min, a po nama29 h!
Opći dojam- Aktivnost OGROMNA, RX kod nas bio dosta "šuškav", TX-"A u kom pravcu ovo zrači??" (JA išao bolje od YO???-Reverse beacon pokazivao većinom vrimena bolje u ON/G nego li u HA?!).
Ukratko-zanimljiv contest. Čestitke TOP-GUN-ovima. Mi u duhu HAM-spirita, al bez predaje-HI!
VY 73 ES GL TO ALL DE 9A6V TEAM (9A6W+9A4DC)

More
5 godina 5 mjeseci ago #6923 od 9A7DX
Replied by 9A7DX on topic CQ WW 160M 2015
Oj kontesteri

Žao mi što nisam ranije pogledao ovaj site da i ja stavim score po periodima, ali bilo je na livescore pa se moglo tamo vidjet .

Dosta toga sam napisao na 3830 pa da se ne ponavljam:

www.3830scores.com/showrumor.php?arg=X4a7zlfqagmiE

Glavni cilj je bio probati vartikalku i zabavit se, to je 100% ispunjeno.

Malo nas "izmrdala" struja, i razočarala ant. u najbitnijem NW smjeru, ali bar znamo na čemu smo.

Što se tiče contesta, bilo je zanimljivije nego sam očekivao. Dobar RUN prvih 90min (265q, 187 prvi sat). Nakon toga patnja sa amerima dok nije krenula EU opet. Drugo veće je već bilo bolje. Istok nam je išao uobičajeno dobro, a na i na zapad smo odradili dosta toga. Jedino ameri opet patnja ali 27 state na kraju i nije tako loše, kako je izgledalo nakon prve noći. Zadnje veće isto OK, prvo dosta novih EU stanica, a nakon toga dobro otvaranje na JAs run kao šećer na kraju. Ne sjećam se kad je zadnji put bilo teže nać RUN qrg na CW, a i zadržati je. Pogotovo zadnje veće kad se treba ugurat na 1810-1825., morali smo ispočetka svaki put kad je nestalo struje a toga je bilo :P Aktivnost UFB.

Total: QSOs 1328 State/Prov 27 Countries 69 Total Score 723,696

Čestitke drugim 9A, čujemo se

More
5 godina 5 mjeseci ago #6925 od 9a5cw
Replied by 9a5cw on topic CQ WW 160M 2015
I ja sam nesto laprdao na 160m...
Nakon sto sam 2014 izgubio TX antenu prije samog ctesta, odlucio sam da cu se pojaviti opet u ctestu i molio boga da se opet ne desi ista stvar. Imao sam srece sve je prezivjelo.
Prije samog takmicenja pitao sam ekipu da li je netko voljan raditi? Ekipa 9A1P rekla je da nece raditi MO pa sam se odlucio na SO HP.

Condx slabe, nikako pravi run...
Rezultat nije kakav sam ocekivao... moglo se i bolje sa jos jednim sistemom ali zbog loseg vremena prije samog konteksta bolje da nisam stavio drugu antenu. Tj podizao beam za 7MHz na kojem se nalazio inV za 1.8.

2 dobra otvaranja cijeli ctest...
Sporadicna i kratka otvaranja tkzv. pipe line na odredjene zone... od ta dva otvaranja izdvojio bi nedjelju ujutro na moj sunrise i nedjelju navecer JA otvaranje sa s9 signalima kakve nikad do sad nisam cuo.
148 NA, 30+ JA ... nesto malo state-ova i dxcc-a...
Iskreno nisam neki runner, ne mogu drzati dobar rate + switchanje manualnim preklopnikom 5 BEV gubi se na brzini. Praksa praksa i samo praksa...
Radio sam S/P na drugom VFO-u ali nisam dovoljno koliko je trebalo da bi se podebljao score za dodatnih 100k ili vise... naravno duzi S/P ili zvanje nekog znacio je brzi gubitak CQ frekvencije.
Posto su condx bile cudne, lose ili nikakve, cak sam poceo sumnjati da mi Beverage ne rade kako treba, ispostavilo se se da ipak rade zadovoljavajuce ;)
Veliki zaheb bio je izbor frekvencije, sto u ovakvom takmicenju gdje se jedni druge obostrano "ne cujemo" imalo je velikog znacaja za dobar run na state-side... jbg skola za drugi put... ne zvati CQ na pocetku opsega vec se trebalo gurati medju big gunove iznad 1815 > 1825 ili cak i vise tijekom NA otvaranja.
Antena najbolje radi nize na bandu pa sam tamo cijelo vrijeme bio pozicioniran.

Sve u svemu zadovoljan ali ne previse...
Zadovoljan u smislu da je sve prezivjelo u tih 30 mukotrpnih sati rada.
Odradio par novih DXCCa i 2 State... neki su vec cfm na LoTW.

Score:
39 states, 68 dxcc, 1300 qso, 811k bodova...

Koristio sam bazu NA states "ukradenu" sa DXlog stranice + dvije baze rucno sastavljene u XDT formatu, koje su bile od velike pomoci... (nisam imao vremena sastaviti vlastitu ;) ) (ma imao sam je ali je falilo 30kb znakova)
Wintest 3.xx zadnja verzija

Setup se sastojao od S55M 6 way RX switch
RX: 5 BEVs > NA, JA, OC, SA+Carribe + AF.
TX: L/4 vert neznam koliko radijala, nisam nikad brojio niti necu
FT1000MPmk2 sa Roofing filterima , posudio od 9A1UbNa
Amp: TiTO mod kW

Reko bi Ivo napisi nesto cro-cc.netu, evo Ivo ja nalaprdah nesto pa tko voli nek cita, a tko ne scrol down !

73, Pa3k

• 9A1AA
  • Topic Author
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
5 godina 5 mjeseci ago #6926 od 9A1AA
Replied by 9A1AA on topic CQ WW 160M 2015
Pa3k, čestitam na odličnom rezultatu. Koliko vidim na 3830 nitko iz EU nije još prijavio bolji score od tvoga.

Lijepo nakon contesta malo pročitati iskustva drugih :)

More
5 godina 5 mjeseci ago #6927 od 9a3xv
Replied by 9a3xv on topic CQ WW 160M 2015
Čestitke svima na rezultatima i sudjelovanju, a naročito samozatajnom :) Pa3ku na izvrsnom rezultatu!

73xv
Sale

More
5 godina 5 mjeseci ago #6928 od 9A5M
Replied by 9A5M on topic CQ WW 160M 2015
Za mene je kontest zavrsio prije nego je i poceo, tj. doslovnu u minutu prije starta, krepalo pojacalce
Zaputio se put ekipe iz Varazdina u petak popodne... sve spremno sve radi, kaze dugi Vinko ajmo jest pa se vrnemo. Freq. 1822.9 mi se cinila ok pa sat prije natjecanja radim sve do 22:59 i to je bilo sve :(
Zovem Vedrana da svratim do njh u DA ali nije cuo mob
U subotu u 03h sam bio doma
Od doma laganih 200qso i 50 dxcc
Bar sam se dobro podruzio, jeo i pio sa 3TR-om i 5x-om ... tnx om

More
5 godina 5 mjeseci ago #6935 od e70t
Replied by e70t on topic CQ WW 160M 2015
Pozdrav ,

Ekipa E7DX je nakon duze pauze bila na okupu ponovo. Protekli vikend uzeli smo ucesce u CQ WW 160 CW , a kako smo prosli , i sta se sve dogadjalo mozete procitati na linku ispod

www.e7dx.com/home/2-clanci/114-cq-ww-160-cw-2015-contest.html

73 Vlado

• 9A1AA
  • Topic Author
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
5 godina 4 mjeseci ago - 4 godina 9 mjeseci ago #6945 od 9A1AA
Replied by 9A1AA on topic CQ WW 160M 2015
Vlado hvala za još jednu lijepu storiju i čestitam E7DX ekipi na dobrom rezultatu ;)
Last edit: 4 godina 9 mjeseci ago by 9A1AA.

Vrijeme kreiranja stranice: 0.216 sekundi
Pokreće Kunena Forum