Zimski KV kup 2014

• 9A1AA
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
6 godina 4 mjeseci ago - 6 godina 4 mjeseci ago #6590 od 9A1AA
Replied by 9A1AA on topic Zimski KV kup 2014
Kako smo na ovome portalu i forumu (uglavnom) bili tolerantni i nismo patili od off topica odgovorit ću ovdje iako je tema puno šira od Zimskog KV Kupa 2014.

Hrle, hvala ti na pohvalama za ovaj portal. Sad ću konačno naći energije i volje da malo doradim sve te rezultate i rekorde ;)

Za sada je CRO CC, ovaj portal pa i poslovi oko 9A0HQ ekipe ostavljen u ingerenciji voditelja CRO CC-a, odnosno, moje malenkosti, dok se drugačije ne naredi :)
Nadam se da će me KV manager i Izvršni odbor obavijestiti o promjenama kad već nisu o nekim drugim stvarima.

Dezinformacije i poluistine dovode do sasvim krivih zaključaka pa tako i ovdje. Naime, o čemu se radi.Nazovimo kančno neke stvari pravim imenom:

Imali smo (postoji i danas) izvrsnog robota za KV natjecanja kojeg je razvio 9A5K.
KV manageri (2EU, 6XX, 1AA), među kojima je naravno i 9A5K, koristili su ga na dobrobit svekolikog radioamaterskog puka ne samo u 9A već i u susjednim zemljama. Sve besplatno.

Kada su neki počeli pljuvati po tom softwareu a neki ga svojatati kao da to nije nečije intelektualno vlasništvo 9A5K je napravio Ugovor sa Savezom oko korištenja Robota zaključno s 9A CW Contestom 2013.

Ono što nitko nema hrabrosti ovdje napisati je to da je robot kojemu nema zamjerke otkazan zbog toga što se htjelo odvojiti robota od 9A5K, odnosno, od toga da kod onoga što upravlja robotom dolaze svi logovi.

Kako je naša zloća uvijek jača od naše pameti tako se postupilo i ovoga puta. Nemajući hrabrosti otvoreno reći što se zamjera Kreši, novi KV manager, po nagovoru onih "hrabrih" boraca za pravdu i poštenje u našim domaćim kontestima, našao je opciju oko korištenja UKV robota za iste svrhe. Glavno opravdanje je bilo da će to biti u istoj cijeni koju već plaćamo za UKV robota.

Nitko nije ni pokušao razgovarati s Krešom 5K oko novog ugovora, oko smanjenja cijene, pa možda i ponovnog korištenja uz minimalne troškove.

OK. Odluka je donesena. Lova je bila presudna :blush:

Ono što zamjeram onima koji su to napravili, ne razmišljajući o posljedicama i utjecaju na sve ono što smo (slobodno to mogu reći) gradili zadnjih pet godina, je to što su uletili u to potpuno nepripremljeni. Da budem jasan, ja sam od prvog trenutka pokušao pomoći i ukazivao sam na probleme. Kada sam vidio da govorim zidu i da je problem jedino u tome da se dohaka odličnim rezultatima Zagorja United digao sam ruke od svega i dao ostavku.

Ispričavam se Miljenku 2MI i UKV operatorima ako sam nekoga povrijedio ali želio sam reći i stojim iza toga da tvorac ovoga "ukv" robota (po meni) nema iskustva iz domaćih KV natjecanja ali nema ni suradnike koji bi ga usmjerili i pomogli mu da napravi robot kako treba. Zašto? Možda je jedan od razloga što ni kv manager nema iskustva u istim tim kontestima, možda zato što je drugi član komiteta u istome iz njemu (ali i meni) znanih razloga, a možda ponajviše zbog toga što su potpuno odbacili znanje i pomoć ljudi koji su do sada radili taj posao i onih koji ipak imaju iskustva u toj tematici.

I gdje se sada nalazimo? U ZK 2014 9A0Z je ponovo uvjerljivo prvi iako nije na uvide logove drugih sudionika. 9A3B je opet tu negdje (za klasu iza) ali sada imamo druge koji znaju kako izgleda tuđi log prije nego što je istekao rok za slanje logova !!!??

I tako možemo u krug ali nažalost na štetu svih onih istinskih ljubitelja domaćih KV natjecanja i klubova kojima to nešto znači u njihovoj klupskoj aktivnosti.
Last edit: 6 godina 4 mjeseci ago by 9A1AA.

Please Prijava to join the conversation.

More
6 godina 4 mjeseci ago #6592 od 9a6c
Replied by 9a6c on topic Zimski KV kup 2014
Eto, ako nismo dočekali od Stipe Šuvara, dočekali smo od Ive Novaka: Popu pop, a bobu bob B)

Po tko zna koji put se pokazalo da besplatno nije uvijek i najjeftinije, odnosno da je najjeftinije što se novcem plati.

Ono što bi sad bilo po meni bilo najzanimljivije je da se utvrdi na koji je način neimenovani KV komitetlija došao do podataka koje navodi u žalbi, da li taj pristup osim njega ima još netko i pod kojim uvjetima? Nisam puno star, ali iskustvo me uči da odgovor, bar ne iskren i cjelovit nećemo dobiti i da će od predsjednika naniže ova stvar biti prešućena i u krajnjoj liniji ignorirana u nadi da će se do idućeg Kupa prašina sleći i slučaj prekriti zaborav.

Ne mislim da će 9A2MI imati problema da prilagodi robota bilo čemu, on je u osnovi glup i radi ono što mu se kaže, ali netko mu treba reći, tj obojici. A tu i leži dio problema.

Sve u svemu, bit će zanimljiva skupština i sve mi se čini da će zvijezda dosadašnjeg neprikosnovenog skupštinskog zabavljača malo potamnjeti, ali ništa za to...

More
6 godina 4 mjeseci ago #6607 od 9a2mi
Replied by 9a2mi on topic Zimski KV kup 2014
Pozdrav!

Točno je što je rekao (napisao) 9A1AA.

citat:Ispričavam se Miljenku 2MI i UKV operatorima ako sam nekoga povrijedio ali želio sam reći i stojim iza toga da tvorac ovoga "ukv" robota (po meni) nema iskustva iz domaćih KV natjecanja ali nema ni suradnike koji bi ga usmjerili i pomogli mu da napravi robot kako treba.

Moj suradnik za UKV robota je 9a2hm i tu nema nikakvih problema tj. kada se pojavi problem riješavamo ga promptno.
Pozivam 9a1aa da mi postane savjetnik za kv. Moj e-mail tj. link, je pri dnu svake moje web stranice.

Popravio sam ispis error loga. Naime, dolazilo je do zabune prilikom ispisivanja "Lost points". Princip izgubljenih poena je prepisan iz UKV-a što na KV-u ne vrijedi jer se ustvari ne može izračunati koliko je poena izgubljeno radi množitelja.
Sada se ispisuje "hfCLCC qso points" za dotičnu vezu pa bi to trebalo biti jasnije.

Ujedno sam obrisao "admin zahvate" KV menađera Željka 9a2r za log 9A2U. Željko se isprićava, nije bila namjera priznati veze svojem klubu već se radi o vježbi baratanja sa kv-robotom. Taj admin zahvat nije znao obrisati a kasnije je zaboravio.
Ovakve i slične anomalije potrebno je prijaviti menađeru, adminu ili meni na e-mail. Zato postoji period žalbi a upravo zato je sve transparentno na web-u da bi se prije objave konačnih rezultata primjetile greške. Priznat ćete i menađer ima samo dva oka.

73 Miljenko 9A2MI

Vrijeme kreiranja stranice: 0.205 sekundi
Pokreće Kunena Forum